Facebook Google+ Twitter

Drogowy armageddon na Pradze. Jak przejechać? Zobacz mapy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-12 11:31

Od 15 października, w związku z pracami przy II linii metra, nastąpią kolejne zmiany w komunikacji miejskiej w okolicach Dworca Wileńskiego. Zamknięta zostanie ul. Targowa, na odcinku między ul. Białostocką a 11 listopada. Tramwaje i autobusy zmienią trasy. Wiesz, jak uniknąć korków? Daj znać w komentarzu, którędy jechać, by nie utknąć na Pradze.

 / Fot. Materiały prasowe Urzędu m. st. WarszawaOd dłuższego czasu Tramwaje Warszawskie przygotowują połączenia torowe pomiędzy trasą W-Z a pętlą ZOO, którym tramwaje kursujące al. Solidarności ominą plac budowy, a Zarząd Dróg Miejskich przygotował do objazdu ulice Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie, które mają teraz nową nawierzchnię i organizację ruchu).

"Wykonawca metra buduje m.in. potrzebne przejazdy przez pas dzielący al. Solidarności, nowe przejścia dla pieszych, drogę dojazdową do cerkwi p.w. św. Marii Magdaleny. Wszystko po to, aby w sobotę i niedzielę, 15 i 16 października, wprowadzić czasową organizację ruchu, zamykając skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Targową" - informuje na stronach internetowych ZTM.

 / Fot. Materiały prasowe Urzędu m. st. WarszawaNowa organizacja ruchu zakłada przeznaczenie mostu Śląsko-Dąbrowskiego wyłącznie dla ruchu komunikacji miejskiej. Za to na moście Gdańskim liczba linii autobusowych zostanie ograniczona. W al. Solidarności, pomiędzy ul. Szwedzką a pl. Wileńskim (na jezdni północnej, czyli w kierunku Parku Praskiego), powstanie parking dla samochodów. Linie autobusowe jadące ul. Jagiellońską będą przecinać Trasy W-Z na wprost.

Trasy zmienią linie tramwajowe: 1, 3, 4, 20, 22, 23, 25, 26 i 28. Linia 46 pozostanie zawieszona. Przewidywana jest także zmiana trasy linii 18, uzależniona od terminu oddania do użytku wiaduktu tramwajowego w ciągu ul. Andersa. Pierwsze zmiany dla linii tramwajowych zostały wprowadzone 1 października, po zamknięciu torów na Targowej, pomiędzy Dworcem Wileńskim i ul. Kijowską (szczegóły na stronie ZTM). Dla niektórych linii, np. 28, będą obowiązywały na dłużej, dla innych zmienią się jeszcze raz - od 15 października.

Na innych trasach będą kursowały autobusy linii: 120, 125, 135, 162, 166, 169, 170, 302, 338, 444, 503, 509, 512, 517, 718, 738, 805, N02, N03, N11, N61, N13, N63, N14, N64, N21 i N71.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie ma żadnego Armageddonu. Prawie 40% zadowolonych wyborców z uśmiechem i miłością przyjmuje te drobne niedogodności-Prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

(...) zejść dzięki naszym włodarzom. Po co tyle odcinków ulic zamkniętych skoro wydajemy krocie na drogie 'krety'? No chyba tylko dlatego, że sporo kasy może popłynąć w pewne 'doliny':( Oczywiste jest, że przy tylu zamkniętych ulicach trzeba obrać metodę odkrywkową i zrobić szybciej oraz taniej ku zadowoleniu wszystkich z wyjątkiem kliki 'doliniarzy':)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z remontami i budowami w każdej aglomeracji, nawet tej najmniejszej. Jest jak z grypą. Trzeba ją i tak przejść. Byle nie zejść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.