Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22894 miejsce

Drohiczyn. VI Zlot Wojowników Słowian i Wikingów

W Drohiczynie obok Karczmy „Stara Baśń” odbył się VI Zlot Wojowników Słowian i Wikingów. Jest to impreza cykliczna, po raz pierwszy zorganizowana w 2005 r., podczas której przedstawiane są rekonstrukcje historyczne i tradycje średniowieczne

 / Fot. Krzysztof CzarneckiOd 24 do 26 czerwca w Drohiczynie nad Bugiem obok Karczmy „Stara Baśń” odbył się VI Zlot Wojowników Słowian i Wikingów. Jest to impreza cykliczna, po raz pierwszy zorganizowana w 2005 r., podczas której przedstawiane są rekonstrukcje historyczne i tradycje średniowieczne.

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających możliwość uczestniczenia w warsztatach rzemieślniczych, każdy mógł nabyć pamiątki oraz wziąć czynny udział w przygotowanych grach i zabawach z nagrodami, koncertach, inscenizacjach historycznych i innych.

Organizator i pomysłodawca zlotu, Andrzej Głębicki / Fot. Krzysztof CzarneckiNa stoiskach garncarza, mincerza, skórnika i rzeźbiarza można było samodzielnie pod okiem doświadczonych twórców spróbować wykonać różne przedmioty i sprzęt. Takie imprezy nie mogłyby się odbyć bez walk wojów i rycerzy, pokazu dawnej taktyki walk, jazdy konnej, rejsów repliką słowiańskiej łodzi bojowej po Bugu, tańca ognia, rzucania wianków i odczytów naukowych przygotowanych przez historyków.

Pierwszy dzień zlotu upłynął pod znakiem gier i zabaw dla publiczności. Każdy miał okazję sprawdzić się podczas strzelania z łuku, rzutu oszczepem, toporem, a także w grach i zabawach średniowiecznych. Każdy miał możliwość samodzielnego wykonania rękodzieła na stoiskach skórników, garncarzy, mincarzy czy rzeźbiarzy. Wieczorem odbył się Teatr Ognia, którego pokaz wielu zapadł głęboko w pamięć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.