Facebook Google+ Twitter

Dron Festiwal. Pokazy filmów zrealizowanych za pomocą dronów już w maju w Gdańsku!

Festiwal składać się będzie z trzech modułów. Będzie część filmowa, zawody oraz warsztaty i panele dyskusyjne. Do części filmowej swoje prace zgłosić może każdy - wystarczy wypełnić specjalny formularz i wybrać kategorię: story, scenes lub fun.

 / Fot. Michael MK Khor CC BY 2.0Dron Festiwal to przegląd konkursowy filmów zrealizowanych głównie z pomocą bezzałogowych maszyn latających, czyli tzw. dronów. Prezentowane filmy będą oceniane w trzech kategoriach: story, scenes i fun.

W kategorii Scenes istotna jest jakość filmowa ujęć z powietrza, czystość, a także prowadzenie kamery. W kategorii Story przedstawione zostaną konkretne historię. Z kolei, w kategorii fun wszystkie chwyty są dozwolone. Liczy się dynamika, szalone przeloty i wyzwania.

Każdy może zgłosić swoją produkcję. Wystarczy, że na stronie organizatora wypełni specjalny formularz.

Zobacz także: Mariza główną gwiazdą Siesta Festival 2015 w Gdańsku

To jednak tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na uczestników czeka również Race - wyścig dronów. Są to zawody dla pilotów wielowirnikowców. Modele zdalnie sterowane będą pilotowane metodą FPV (na podstawie obrazu z kamery zamontowanej w modelu). Wyścig polegać będzie na przeleceniu swoim modelem wyznaczonej przez organizatora trasy w jak najkrótszym czasie.

Ponadto, wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w specjalnych pokazach. W ich ramach odbędzie się wystawa statyczna, na której obejrzeć będzie można drony, a także porozmawiać z wystawcami i producentami.źródło:dronfestiwal.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.