Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14603 miejsce

Dron Show Rzeszów 2015 Prolog. W październiku drony opanują stolicę Podkarpacia

Za kilka tygodni w Rzeszowie rywalizować będą operatorzy dronów i modeli zdalnie sterowanych. Dron Show Rzeszów 2015 Prolog zaplanowany jest na 11 października.

https://flic.kr/p/pwWSSH / Fot. Yann Caradec/CC BY SA 2.0Wyścigi dronów, bitwy powietrzne modeli RC, akrobacje lotnicze - to tylko część atrakcji Dron Show Rzeszów 2015 Prolog - pierwszej tego typu imprezy plenerowej na Podkarpaciu.

Wydarzenie zaplanowano na 11 października. Tego dnia, na bulwarach w Rzeszowie, już od godz. 10, będzie można uczestniczyć m.in. w zajęciach dydaktycznych z fizyki, chemii i lotnictwa, wziąć udział w konkursach z nagrodami czy porozmawiać na temat dronów z ich posiadaczami i profesjonalnymi operatorami.

- Celem imprezy jest popularyzacja wiedzy dotyczącej systemów bezzałogowych - potocznie zwanych dronami -, zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa użytkowania tych urządzeń, jak również integracja środowiska profesjonalnych operatorów, amatorów jak i początkujących miłośników systemów bezzałogowych.

Organizatorom zależy również na podkreśleniu, że dronami nie są tylko bezzałogowe statki powietrzne, ale również bezzałogowe systemy poruszające się po lądzie czy w wodzie, operowane przez człowieka za pomocą aparatury sterującej - mówi Grzegorz Łobodziński, prezes Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzalogowych, które jest organizatorem Dron Show Rzeszów 2015.

Zobacz także: Armia na zakupach. Trwają targi zbrojeniowe w Kielcach (zdjęcia)


Prolog, Dron Show to pierwsza odsłona cyklicznej imprezy adresowanej zarówno do fanów systemów bezzałogowych, jak i wszystkich zainteresowanych tą nową dziedziną lotnictwa XXI wieku. Wstęp bezpłatny.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.