Facebook Google+ Twitter

Drony będę dostarczać pocztę w Szwajcarii? Bezzałogowce mają obsługiwać przesyłki do 1 kilograma

Szwajcarska poczta, idąc w ślady Amazona i DHL, planuje wprowadzenie zautomatyzowanych dronów. Ich zadaniem będzie dostarczanie przesyłek do 1 kg.

 / Fot. Autor: U.S. Air Force/Rob Densmore (info page image file) [Public domain], Wikimedia CommonsInstytucja poczty istnieje od wieków i mimo rewolucji technologicznej, wciąż opiera się na nogach listonoszy. Postęp jednak jest nieunikniony. Szwajcarska poczta, idąc w ślady Amazona i DHL, planuje wprowadzenie zautomatyzowanych dronów. Ich zadaniem będzie dostarczanie przesyłek do 1 kg. Dzięki zasięgowi wynoszącemu 20 km, maszyny będą w stanie ekspresowo dostarczać paczki nawet do trudno dostępnych, górzystych rejonów kraju.

Firmą odpowiedzialną za budowę maszyn jest Matternet, amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się konstruowaniem dronów do użytku cywilnego - podaje TechCrunch. Poczta szwajcarska z powodzeniem współpracuje z Amerykanami już od dłuższego czasu. Stworzono już odpowiednią infrastrukturę i oprogramowanie, ostatnim krokiem są testy pilotażowe. Jeśli się powiodą technologia szybko zostanie wprowadzona do powszechnego użytku.

Drony, znane głównie przez ich zastosowanie militarne stają się również częścią życia zwykłych ludzi. Wspomniane już firmy - Amazon i DHL - już od dłuższego czasu planują wykorzystywać latające bezzałogowce do dostarczania paczek. Maszyny te okazały się też bezcenną pomocą w czasie akcji ratunkowych i humanitarnych, np. po trzęsieniu ziemi na Haiti. Stanowią również nieocenioną pomoc dla dziennikarzy i ekip filmowych dzięki możliwości zamontowania kamer, co pozwala nakręcić spektakularne ujęcia bez wykorzystania drogich i mniej poręcznych helikopterów.

Czytaj także: Nokia nie wypuści na rynek smarftonu z Androidem. Koncern zdementował plotki z ubiegłego tygodnia


Póki co nie zapowiada się aby Poczta Polska miała wprowadzić podobne rozwiązania, chociaż drony już teraz są widoczne na naszym niebie. Jeśli tak dalej pójdzie, to być może za kilka lat przylecą do nas nie tylko listy z drugiego końca kraju ale i pizza z pobliskiej pizzerii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.