Facebook Google+ Twitter

Drony nad Nowym Jorkiem coraz większym zagrożeniem dla samolotów pasażerskich

Drony operujące nad Nowym Jorkiem latają zbyt blisko samolotów pasażerskich i stanowią zagrożenie dla ruchu lotniczego. Tylko w ostatnim miesiącu doszło do dziesięciu incydentów z ich udziałem. Dwa razy piloci byli zmuszeni do uników

 / Fot. Autor: Sgt. 1st Class Michael Guillory [Public domain], undefinedW ostatnich 30 dniach doszło do nie mniej niż dziesięciu przypadków, gdy bezzałogowe maszyny latające znalazły się w pobliżu samolotów pasażerskich - podaje serwis Defence24.pl.

Piloci samolotów pasażerskich dwukrotnie musieli robić w powietrzy uniki, by uniknąć zderzenia z dronami. Co ciekawe nie chodzi wyłącznie o wojskowe jednostki, ale przede wszystkim o małe maszyny wykorzystywane przez cywilów.

Zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie rośnie liczba lotów bezzałogowych jednostek. Unia Europejska ma zamiar wprowadzić stosowne przepisy, regulujące zastosowanie dronów.

Drony mają szerokie spektrum zastosowań militarnych. Służą również do obserwacji z powietrza. Coraz częściej wykorzystywane są również meteorologii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.