Facebook Google+ Twitter

Drozdy, kosy i rajskie jabłuszka. Zdjęcia

Współautorzy: Barbara Podgórska

Dziko rosnące owoce, pozostające na gałęziach przez zimę, są nieocenionym pokarmem ptaków w mroźne i śnieżne dni. Powinniśmy sadzić jak najwięcej jarzębin, rajskich jabłoni, głogów i innych owocodajnych drzew i krzewów. Są ozdobne i pożyteczne.

1 z 6 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Barbara Podgórska
Fot. Barbara Podgórska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zima w końcu dotarła i czas wspomóc ptaki, jeśli nie ma rajskich jabłuszek, kaliny, głogu, etc.
Cis - nie jest obcym gatunkiem. Ponadto bardzo dobrze służą ptactwu jego czerwone i mięsiste "jagody".
Ptaki to często przelotni goście i przemieszczają się wraz z porami roku: albo na północ albo na południe. Te zimujące u nas wraz z wiosną polecą na północ a do Polski zlecą te z południa. Nie wiem więc, czy bardziej im smakuje nasz rodzimy ogród czy też ten północny, a może południowy. Jestem przekonany, że pochodzenie "papu" nie ma dla ptaków znaczenia. Najistotniejsze by to "papu" było.
Swój ogród zaplanowałem tak, bym ja i ptaki, miał urozmaicenie. Jak najdalej od pseudoekoligicznych teorii o wyższości mirabelki nad rokitnikiem czy oliwnikiem. Każdemu polecam rozsądek i wiarę we własne zmysły i smak. Całe szczęście nie musimy tego się uczyć w niektórych mądrych mediach i od jeszcze mądrzejszych stowarzyszeń.
Posadzięłm też kilka gatunków jarzębiny, w tym również Brekinię, która z tego powodu, że jest pod ochroną, to nie może być bez zgody Dyrekcji Regionalnych Ochrony Środowiska samowolnie rozprzestrzeniana. Do takiego prawa ekologicznego własnie z mozołem dobrnęliśmy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram zamiast cisów, żywotników i innych obcych roślin powinniśmy wrócić do kaliny, jarzębiny, tarniny naszych rodzimych krzewów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.