Facebook Google+ Twitter

Droższe bilety lotnicze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-25 07:28

Urząd Lotnictwa Cywilnego szykuje gigantyczne podwyżki opłat dla linii lotniczych i lotnisk. "Dziennik Gazeta Prawna" podkreśla, że oznaczają one nawet 10-procentowe podwyżki cen biletów.

ULC z powodu coraz mniejszych funduszy z budżetu chce ściągać większe pieniądze od przewoźników. Nową tabelą opłat za licencje i zezwolenia na początku grudnia zajmie się sejmowa Komisja Infrastruktury.

Urząd chce między innymi zwiększyć opłaty za każdego odlatującego pasażera i każdy odprawiony kilogram bagażu. Koszt sprawowania nadzoru nad prowadzeniem działalności lotniczej ma wzrosnąć z obecnych 15 tysięcy do 2 milionów - wynika z zestawienia publikowanego przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Przeciwko nowym stawkom protestują przewoźnicy. Już teraz latanie z Polski jest drogie. Z tego powodu z Warszawy wycofały się EasyJet i Ryanair. Urząd broni się, że ma coraz mniejszy budżet i coraz więcej obowiązków. Dodaje, że proponowane stawki to maksymalne taryfy, a ich ostateczna wysokość będzie kształtowana elastycznie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.