Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12603 miejsce

Druga czarna skrzynka Airbusa A330 wydobyta z dna Atlantyku

Francuski Urząd Bezpieczeństwa Lotnictwa Cywilnego poinformował o wydobyciu drugiej czarnej skrzynki samolotu Airbus A330-203 linii lotniczych Air France, który w czerwcu 2009 roku z niewyjaśnionych przyczyn spadł do oceanu.

Fragment wraku Airbusa A330 wydobyty z Atlantyku / Fot. Agência Brasil, Creative Commons, wikipedia.enRozpoczęta trzy miesiące temu, już czwarta akcja poszukiwawcza, na wodach Oceanu Atlantyckiego przyniosła wreszcie rezultaty. W kwietniu zlokalizowano miejsce, w którym spoczęła część wraku samolotu, a 1 maja z dna Atlantyku wydobyto pierwszą czarną skrzynkę. Wczoraj, kilka minut po godzinie 23.00 zlokalizowano drugi rejestrator, który kilka godzin później znalazł się na powierzchni - podaje serwis Interia.pl.

Szef urzędu, Jean-Paul Troadec zaznaczył, że wydobyta dziś czarna skrzynka znajduje się w dobrym stanie. Odnalezienie rejestratorów pozwoli śledczym wyjaśnić przyczyny katastrofy feralnego lotu, ponieważ powinny na nich znajdować się zapisy rozmów z kabiny pilotów na kilka minut przed tragedią.

Do katastrofy Airbusa A330-302 lecącego lotem numer 447 z Rio de Janerio do Paryża doszło z niewyjaśnionych przyczyn w nocy z 31 maja na 1 czerwca 2009 roku. Na pokładzie znajdowało się 216 pasażerów (w tym 2 Polaków) oraz 12 członków załogi. Do tej pory odnaleziono zaledwie 50 ciał.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.