Facebook Google+ Twitter

Druga edycja Dziennikarskiej Nagrody Parlamentu Europejskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-15 19:22

W październiku 2009 roku po raz drugi przyznana zostanie Nagroda Dziennikarska Parlamentu Europejskiego. Zostanie ona wręczona dziennikarzom o szczególnych zasługach w objaśnianiu głównej problematyki europejskiej, którzy przyczynili się do lepszego zrozumienia instytucji lub polityki Unii Europejskiej. Nagroda odzwierciedla dążenie Parlamentu Europejskiego do poprawy komunikacji między instytucjami UE a obywatelami europejskimi.

Nagroda zostanie przyznana w czterech różnych kategoriach: prasa, radio, telewizja i Internet. Zwycięzca z każdej kategorii otrzyma 5 tys. euro.

Autorzy mogą zgłaszać prace indywidualnie lub w zespołach do 5 osób. Prace muszą być opublikowane lub wyemitowane pomiędzy 1 maja 2008 roku i 31 marca 2009 roku, w jednym z języków urzędowych Unii Europejskiej. Uczestnicy indywidualni oraz członkowie zespołów muszą być obywatelami lub posiadać prawo stałego pobytu na terytorium jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej i być zawodowymi dziennikarzami.

Zaproszenie do nadsyłania zgłoszeń do edycji 2009 Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego obowiązuje od 15 stycznia 2009 r. do 31 marca 2009 r. Nagroda zostanie przyznana w październiku 2009 roku.

Konkurs będzie składał się z dwóch etapów. Jury w każdym z 27 państw członkowskich, składające się z dziennikarzy, wybierze zwycięzców krajowych w każdej z kategorii. Następnie prace zwycięskie z 27 krajów unijnych zostaną ocenione przez jury w Brukseli - trzech posłów PE oraz sześciu przedstawicieli zawodu dziennikarskiego. Wybiorą oni czterech ostatecznych zwycięzców w każdej z kategorii. Jury w Brukseli będzie przewodniczył wiceprzewodniczący PE odpowiedzialny za politykę informacyjną i komunikacyjną.

Formularze oraz zasady udziału dostępne są na stronie internetowej Dziennikarskiej Nagrody PE (link poniżej).

Zwycięzcy nagrody z ubiegłego roku pochodzili z Wielkiej Brytanii, Danii, Rumunii, Austrii, Niemiec oraz Finlandii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.