Facebook Google+ Twitter

Druga edycja konkursu "Firma nieprzeciętnie przyjazna mamom"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 21:46

Konkurs dla firm to część kampanii społecznej "Mama w pracy" prowadzonej przez Fundację Świętego Mikołaja, a współorganizowanej przez "Rzeczpospolitą".

Karolina Błaszczyk z Fundacji Świętego Mikołaja powiedziała, że chodzi o wypromowanie najlepszych rozwiązań sprzyjających godzeniu pracy z macierzyństwem. To, czy konkretna firma jest przyjazna macierzyństwu jest oceniane na podstawie ankiet wypełnianych przez pracownice. W ubiegłym roku ankiety wykazały, że dla pracujących mam najważniejsza jest dobra atmosfera w pracy, i poczucie akceptacji macierzyństwa ze strony pracodawców. Dopiero na kolejnym miejscu pracownice stawiały udogodnienia takie jak elastyczne godziny pracy czy przedszkole w firmie.

Karolina Błaszczyk powiedziała, że do konkursu "Firma nieprzeciętnie przyjazna mamom" mogą zgłaszać się zarówno małe, średnie firmy, jak i duże korporacje. Wszelkie informacje o zasadach konkursu oraz kryteriach oceny pracodawców znajdują sie na stronie internetowej www.mamawpracy.pl

Zgłoszenia firm będą przyjmowane do końca roku. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród ma odbyć się w maju. Nagrodzone przedsiębiorstwa otrzymają tytuł "Firma nieprzeciętnie przyjazna matkom".

W kampanii "Mama w pracy" chodzi o uwrażliwienie firm na potrzeby pracujących matek, ale też o przekonanie pracodawców, że macierzyństwo nie przeszkadza w pracy. Przeciwnie: dyscyplinuje, skłania do lepszej organizacji pracy, odpowiedzialności i lojalności wobec pracodawcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.