Facebook Google+ Twitter

Druga edycja warsztatów dla dziennikarzy Fundacji Inspiratornia

Katarzyna Surmiak-Domańska i Remigiusz Grzela prowadzą warsztaty dla dziennikarzy poświęcone współczesnym uzależnieniom. Podczas 2 dni szkoleń uczestnicy poznają także osoby uzależnione, z którym będą mogli przeprowadzić wywiad.

warsztaty / Fot. fundacja inspiratorniaOsoby uzależnione od hazardu, Internetu i gier online oraz eksperci spotkają się z dziennikarzami aby pomóc im zrozumieć, czym są siecioholizm, pracoholizm i patologiczny hazard. Dziś rusza kolejny nabór na warsztaty poświęcone uzależnieniom behawioralnym.

- Pierwsza edycja warsztatów odbyła się wiosną tego roku i zakończyła się sukcesem. Chętnych było więcej niż miejsc, a zaangażowanie dziennikarzy w ten projekt było większe niż się spodziewaliśmy – mówi Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia. – Realizowaliśmy trzy różnorodne tematycznie warsztaty, po 2 dni każdy. Tymczasem, niektórzy z dziennikarzy chcieli brać udział… we wszystkich! Dlatego - ponownie dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, realizujemy drugą edycję warsztatów.

W tej edycji, podobnie jak poprzednio, warsztaty poświęcone będą siecioholizmowi, pracoholizmowi i uzależnieniu od hazardu. Podczas każdego z nich odbędzie się analiza tekstów i materiałów audiowizualnych, które powstały w ostatnich latach i są dostępne w mediach. Kolejnym elementem zajęć będzie spotkanie z osobami uzależnionymi, które przybliżą problem opowiadając o własnych doświadczeniach oraz praca warsztatowa, podczas której, uczestnicy przygotują pełne konspekty swoich materiałów dziennikarskich i omówią je z prowadzącymi.

- Poprzednie warsztaty stały się inspiracją do podejmowania tematu uzależnień od czynności. Po ich zakończeniu uczestnicy dzielili się swoimi wrażeniami w mediach podczas udzielanych wywiadów oraz we własnych materiałach, a także pisząc do nas: „Nie sądziłem, że tak dużo można wypracować w 2 dni.”, „Widzę w tych zagadnieniach naprawdę ogromny potencjał na tematy artykułów.”, „Czuję się zainspirowana do napisania reportażu; zaczynam krystalizować pomysł.” To tylko kilka z opinii, jakie otrzymała Fundacja. – dodaje Maja Ruszpel.

Kolejne warsztaty ponownie poprowadzą pracownicy Fundacji Inspiratornia, a także reporterka Katarzyna Surmiak-Domańska oraz pisarz i dziennikarz Remigiusz Grzela – oboje specjalizujący się w pogłębionych i wnikliwych portretach psychologicznych opisywanych bohaterów.
Warsztaty odbędą się w Warszawie, w trzech terminach:

8-9 listopada – hazard i inne uzależnienia behawioralne
16-17 listopada – siecioholizm i inne uzależnienia behawioralne
Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz umieszczony na stronie www.fundacja-inspiratornia.pl
(Adres formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbt5LuG7VYwxNBdPRtHX82GgXHbPmmHKh-LsqsL-FVJFCGAA/viewform?c=0&w=1 )

Więcej informacji pod adresem fundacja.inspiratornia@gmail.com
Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Podczas szkoleń organizatorzy zapewniają catering.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.