Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19723 miejsce

Druga książka autorki kultowej powieści Zabić drozda ukaże się latem

Harper Lee autorka bestselleru "Zabić drozda" wyda po 55 latach kolejną książkę. Powieść będzie nosić tytuł "Go Set a Watchman" i ukaże się latem w nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

 / Fot. materiały prasoweKsiążka "Go Set a Watchman" będzie liczyć 304 strony (w języku angielskim) i wydana zostanie na początku w nakładzie 2 mln egzemplarzy - donosi The Telegraph. Utwór powstał przed kultową powieścią "Zabić drozda".

Powieść obyczajowa "Zabić drozda" przyniosła Harper Lee nagrodę Pulitzera i światową popularność. To, jak dotąd, jedyna wydana przez tę autorkę pozycja. Jej globalny nakład to około 40 mln egzemplarzy. Książka ukazała się 11 lipca 1960 r. i doczekała się adaptacji filmowej. W 1962 r. Robert Mulligan nakręcił film pod tym samym tytułem. W prawnika, Atticusa Fincha, wcielił się Gregory Peck.

Czytaj także: Zobacz, jak wyglądałby świat, gdyby wielkość państw zależała od liczby mieszkańców


Akcja powieści została osadzona w latach 30. XX wieku w nieistniejącym miasteczku na prowincji. Książka skupia niczym w soczewce problemy amerykańskiego Południa. Traktuje o rasizmie i tolerancji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.