Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15840 miejsce

Druga linia metra. Stacja Dworzec Wileński otrzymała konieczne pozwolenia

Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał w ostatni piątek (13 lutego) pozwolenie na użytkowanie stacji Dworzec Wileński. To już druga stacja, która takowe pozwolenie otrzymała.

Peron stacji Dworzec Wileński / Fot. Adrian SzczerbaW dniu 13 lutego władze miasta podały informację o wydaniu pozwolenia na użytkowanie dla stacji C15 Dworzec Wileński, która znajduje się pod skrzyżowaniem Al. Solidarności i ul. Targowej. Jest to drugi obiekt na budowanej II linii metra (po stacji Rondo Daszyńskiego), której zostało wydane pozwolenie.

Ze względu na obecny tymczasowy charakter przejść naziemnych wokół placu Wileńskiego pojawiły się postulaty, by wraz z uzyskaniem pozwolenia otworzyć przejścia podziemne prowadzące do wejścia na peron stacji. Niestety, decyzja ta ma charakter warunkowy - wejdzie w życie dopiero po odebraniu wszystkich czternastu obiektów wchodzących w skład centralnego odcinka II linii (7 stacji, 6 tuneli szlakowych i łącznik z I linią). Dlatego też niestety nie może być mowy o wcześniejszym uruchomieniu przejścia podziemnego – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik Urzędu Miasta.

Według zapewnień odbiory Nadzoru Budowlanego powinny potrwać do końca lutego. Następnie nastąpi ok. dwutygodniowy okres jazd "na sucho", bez pasażerów, w celu wdrożenia docelowego rozkładu jazdy pociągów. Jeżeli wszystkie testy i jazdy próbne odbędą się sprawnie i bez zakłóceń, jest szansa na to, że II linia metra zostanie otworzona w połowie marca br.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.