180698 miejsce

Druga młodość Sylwii Wlaźlak

• Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-12-11 07:55

ŁKS Siemens AGD - AZS KK Jelenia Góra 91:61. Koszykarki ŁKS Siemens AGD, wbrew przedmeczowym obawom, okazały się zdecydowanie lepsze od drużyny AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra, odnosząc efektowne, bardzo wysokie, zwycięstwo.

fot. Express IlustrowanyPierwsza kwarta, która miała charakter wyrównany, nie zapowiadała, że w trzech następnych, łodzianki rzucą swe rywalki na kolana. Duża w tym zasługa Sylwii Wlaźlak, która jak słusznie zauważył trener Mirosław Trześniewski, przeżywa drugą młodość. To ona, bardzo doświadczona zawodniczka, przez pełne 40 min umiejętnie kierowała swoimi młodszymi koleżankami, realizując konsekwentnie wcześniejsze ustalenia taktyczne. A polegały one m.in. na rozbiciu zwartej obrony zespołu Jeleniej Góry, która była dotychczas ich mocną bronią.

Nie udało się tego do końca uczynić w pierwszej kwarcie i dlatego zespół gości mógł w 7 min. wyjść na prowadzenie 14:12. I kto wie czy nie zdołałby utrzymać przewagi w tym okresie gry, gdyby nie celne rzuty Birute Dominauskaite trzy razy za 3 punkty. To był wielki dzień Litwinki, która popisała się w ciągu całego meczu aż siedmiona rzutami za 3 pkt., a w sumie zdobyła ich 28. Łódzkie koszykarki dość wyraźnie zaczęły dominować już od 12 min, kiedy wypracowały nad przeciwniczkami 7 pkt przewagi (32:25), a następnie powiększały ją z minuty na minutę.

ŁKS Siemens AGD przystąpił do tego pojedynku bez jednej ze swych czołowych zawodniczek, Magdaleny Skorek, która nabawiła się przeziębienia. Ale jej zmienniczki, jak i pozostałe koszykarki ŁKS, spisały się tym razem na medal.
Od 16 grudnia wzmocni szeregi ŁKS Olga Żytomirska (rocznik 1981, wzrost 188 cm), koszykarka pozyskana z CCC Polkowice, która wcześniej występowała w zespole Cukierki Odra Brzeg. Żytomirska może grać na pozycji skrzydłowej lub centra.

ŁKS Siemens AGD - AZS KK Jelenia Góra 91:61 (21:21, 25:14, 18:11, 27:15)
ŁKS: Dominauskaite 28, Kristofova 18, Wlaźlak 14, Kenig 12, Owczarek 11, Piątkowska 6, Białogór 2.
Jelenia Góra: Małaszewska 16, Penn 13, Myćka 9, Scott 9, Gawrońska 6, Beachem 4, Wójcik 2, Kret 2.