Facebook Google+ Twitter

Druga ofiara powodzi na Podkarpaciu

49-letniego mężczyznę znalazł w niedzielny wieczór jeden z mieszkańców Tarnobrzega, który pływał łódką po zalanym terenie. To już druga ofiara powodzi na Podkarpaciu, a trzynasta w całym kraju.

49-letniego mężczyznę znalazł w niedzielny wieczór jeden z mieszkańców Tarnobrzega, który pływał łódką po zalanym terenie. Mężczyzna był mieszkańcem Dzikowa - dzielnicy Tarnobrzega. Trwa ustalanie okoliczności śmierci ofiary.

Pomyślne wieści dla Podkarpacia to stałe obniżanie się poziomu wody Wisły i Sanu. W kilku gminach zostały odwołane alarmy powodziowe. Jak podaje Wojewódzckie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie alarmy powodziowe obowiązują jeszcze w powiatach tarnobrzeskim, stalowolskim, w gminach powiatu mieleckiego: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Wadowice Górne a także mieście Tarnobrzegu. Natomiast miejsca w których odwołano alarm powodziowy to: gmina Mielec, Przecław, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy a także tereny pow. niżańskiego.

WCZK ostrzega jednak przed burzami oraz silnymi opadami deszczu które moga wystapić w najbiższym czasie na Podkarpaciu. Poziom rzek, w tym Wisły, może gwałtownie wzrosnąć. Opady moga sięgnąć ok 20-30 milimetrów.

Źródło: TVN24
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.