Druga porażka Niemiec w siatkarskich mistrzostwach Europy

Reprezentacja Niemiec zanotowała drugą z rzędu porażkę podczas mistrzostw Europy. Podopieczni Raula Lozano ulegli tym razem Francji 3:1 i stracili praktycznie szansę na medal, nawet jeśli awansują do dalszej fazy rozgrywek.

Pojedynek Francuzów z Niemcami był niezwykle ważny dla układu tabeli w grupie A. Trójkolorowi, w swoim pierwszym spotkaniu w Izmirze, zdołali urwać naszym siatkarzom zaledwie jednego seta. Nasi zachodni sąsiedzi męczyli się niemiłosiernie z Turkami, pokonując ich dopiero w tie-breaku, a następnie ulegli reprezentacji Polski. Francuski atakujący Antonin Rouzier stwierdził, że wraz z kolegami zrobi wszystko, by pokonać zespół, prowadzony przez Raula Lozano.

Po meczu z Polską, o Rouzierze mówiono, że po pierwszym secie, w którym wychodziło mu praktycznie wszystko, stał się naszym siódmym zawodnikiem. Jego nieprzemyślane ataki przyniosły biało-czerwonym sporo punktów. 23-latek tłumaczył, że całej drużynie wiele kłopotów sprawia gra z nowym rozgrywającym Yannickiem Bazinem, dla którego jest to pierwszy turniej rangi mistrzowskiej. Podczas eliminacji do przyszłorocznego mundialu, kontuzji uległ podstawowy rozgrywający „Les Bleus” Pierre Pujol, zaś jego nominalny zastępca Loic Le Marrec nieoczekiwanie zakończył reprezentacyjną karierę.

Francuzi bez bloku

Wbrew zapowiedziom Francuzów, na początku pojedynku bardziej zmobilizowani wydawali się siatkarze trenera Lozano, którzy na pierwszej przerwie technicznej wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Francuzi popełniali sporo błędów – Rouzier przekroczył linię trzeciego metra, Bazin zaatakował piłkę, która zdaniem sędziego, była już po niemieckiej stronie boiska. Trójkolorowi nie byli w stanie ustawić szczelnego bloku, zaś Niemcy bezlitośnie wykorzystywali niemoc rywali, kontrolując przebieg pierwszego seta. Po autowej zagrywce Rouziera, nasi zachodni sąsiedzi mieli pierwszą piłkę setową, którą Francuzi zdołali jeszcze obronić. Kolejnej już nie podbili i przegrali tę partię 21:25.