124779 miejsce

Druga porażka polskich siatkarzy w Brazylii

Polscy siatkarze ponieśli drugą porażkę w meczu z Brazylią w Kurtybie. Brazylia - Polska 3:0. Trzeci, a zarazem ostatni mecz odbędzie się w niedzielę 5 września.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando Canarinhos, Brazylia miała przewagę 7 punktów nad Polakami. Gdy podopieczni Bernardo Rezende zaczęli popełniać seriami błędy, na boisku pojawił się syn Bruno - poprawił grę i to dzięki niemu Brazylia w pierwszym secie pokonała Polskę 25:20.

Drugi set był bardzo podobny do partii pierwszej. Brazylijczycy dobrze grali blokiem i odskoczyli Polakom. Castellani w tej partii wprowadził na parkiet Jakuba Jarosza. Canarinhos się pogubili i ze stanu 24:17, zrobiło się 24:21. Brazylia znów pokonała Polskę 25:21.

Brazylia cały czas bardzo dobrze grała w bloku, a Polsce nie szło w przyjęciu. Już na początku gospodarze zdołali wypracować sobie czteropunktową przewagę (7:3), którą tylko powiększali. Radości zebranym na trybunach tłumom kibiców trener Brazylijczyków na parkiet wprowadził ulubieńca publiczności Gibę, set zakończył się przegrana Polaków 25:19.

Brazylia - Polska 3:0 (25:20, 25:21, 25:19)

Brazylia: Bruno, Theo, Eder, Sidao, Joao Paulo Bravo, Joao Paulo Tavares i Alan (libero) oraz Giba, Marlon.

Polska: Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Piotr Gruszka, Michał Ruciak, Michał Winiarski, Patryk Czarnowski i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Zbigniew Bartman, Michał Bąkiewicz, Paweł Zagumny, Jakub Jarosz.