Facebook Google+ Twitter

Druga rocznica katastrofy smoleńskiej

Minęły dwa lata od czasu, gdy w lesie smoleńskim rozbił się samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim i 95 uczestnikami podróży na obchody rocznicowe do Katynia. Nie minęły podziały między zwolennikami i przeciwnikami ustaleń przyczyn tej katastrofy. Dzisiejsze obchody, podobnie jak rok temu, oddzielnie obchodzą - strona państwowa i partyjna, PiS.

Druga rocznica katastrofy smoleńskiej. Dwa tory jazdy obchodów

Rozpoczęła się dwutorowa jazda pociągiem nieszczęścia katastrofy smoleńskiej. Strona państwowa – rządowa i samorządowa miasta Warszawy oraz prezydenta RP – organizuje oficjalne obchody drugiej rocznicy tragedii smoleńskiej, a równolegle swoje obchody partyjne prowadzi partia prezesa Kaczyńskiego, PiS. Rząd, samorząd i prezydent RP wraz z rodzinami ofiar samolotu zaczęli obchody dziś rano w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, a następnie oddadzą należny hołd wszystkim ofiarom przed obeliskiem na cmentarzu na Powązkach.

PiS wyprzedził w obchodach drugiej rocznicy katastrofy samolotu - wszystko i wszystkich – czas i władze rządowe. Zaczął obchody wczoraj wieczorem (9 kwietnia) przed ambasadą Rosji w Warszawie. Demonstrowano tam oraz przed Belwederem i Pałacem Prezydenckim sprzeciw wobec sposobów prowadzenia śledztwa smoleńskiego.

Natomiast dziś rano (10 kwietnia) szef PiS, Jarosław Kaczyński, i politycy PiS wzięli udział we mszy św. w kościele seminaryjnym, a potem mają złożyć kwiaty przed Pałacem Prezydenckim. W bogatym programie prywatnych i partyjnych obchodów rocznicowych będzie m.in., na zwór zeszłorocznego - kongres polityczno-naukowy "Polska-Wielki Projekt", a wieczorem odbędzie się m.in. zwyczajowy miesięcznicowy - z pochodniami ognia i pieśni - Marsz Pamięci z kościoła przed Pałac Prezydencki. Tam zapewne prezes PiS zechce, jak zwykle, coś ważnego powiedzieć swoim działaczom i zwolennikom.

Przypomnijmy - dziś mija druga rocznica tragedii smoleńskiej. Dokładnie dwa lata temu, 10 kwietnia 2010 roku, przed godziną 9 rano czasu polskiego, w lesie pod Smoleńskiem, tuż przed lotniskiem rozbił się polski samolot. Na jego pokładzie byli: prezydent Lech Kaczyński i 95 innych osób, w tym parlamentarzyści, ministrowie, szefowie służb wojskowych, duchowni. Wszyscy zginęli.

Polska prokuratura – pisze dziennik.pl - wciąż prowadzi postępowanie w sprawie katastrofy smoleńskiej, gdyż przyczyna katastrofy nie została ustalona. Śledztwo zostało przedłużone do jesieni 2012 roku. Prokuratura stwierdziła, że nie znaleziono żadnych dowodów na to, żeby przyczyną katastrofy lotniczej był zamach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

nieznany
  • nieznany
  • 13.04.2012 18:30

skoro to nie zamach to w takim razie co?
może i nie ma dowodów na to ale po pierwsze skoro wina pilota to jak mieli by dopuścić osobę za stery co ma małe pojęcie do lotnictwa. Jeśli lotnisko nie było stworzone do lądowania takiego samolotu to po co samolot tam lądował? a może wina wysokościomierza? kto by wysłał głowe państwa z tak ważnymi osobami w samolot który nie jest w zupełności sprawny. Wogóle zostało złamane prawo, że nie mogą tak ważne osoby lecieć w jednym samolocie powinni lecieć na dwa. Wogóle czemu nie chcą nas dopuścić do naszej własności, dlaczego my nie mieliśmy jako pierwsi do niego dostępu, odsłuchać taśmy (po to żeby z niej wyczyścić dowody), CZEMU NIKT NIE REAGUJE NA FILMIKI NA YOUTUBE ??? na znęcaniu się nad zwierzętami umiecie zareagowac a na tak WAZNE i istotne dowody NIE!! Na strzeały które były tak oddawane. Napewno nie jedna osoba przeżyła ten lot ponieważ nie było to dosłowne spadanie samolotu z danej wysokości przecież on sunął, czy wy naprawdę dajecie się tak oszukiwać czy chcecie kulić ogony jak zwierzęta gdy tylko się coś stanie. Czemu ten samolot już leży tam 2 lata? powinien być tu.. Jedna wielka ściema.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.