Facebook Google+ Twitter

Druga rozprawa w procesie Alicja Tysiąc kontra "Gość Niedzielny"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-03 17:05

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbyła się druga rozprawa w procesie Alicja Tysiąc kontra redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" ksiądz Marek Gancarczyk. Tysiąc pozwała duchownego i wydawcę gazety - archidiecezję katowicką - za artykuły, które jej zdaniem oczerniały jej osobę.

Tysiąc powiedziała, że czas po publikacjach w tygodniku był dla niej bardzo trudny. Podkreśliła, że jest pod opieką psychiatry i stale odczuwa dużą presję społeczną. Wspomniała o nieprzyjemnych komentarzach sąsiadów i w internecie.

O kobiecie zrobiło się głośno, gdy Europejski Trybunał Praw Człowieka przyznał jej 25 tysięcy euro odszkodowania od polskiego rządu. Kobieta odwołała się do trybunału, gdy lekarze odmówili jej przeprowadzenia aborcji, mimo że były ku temu wskazania medyczne. Poród mógł chorej kobiecie znacznie pogorszyć wzrok.

Alicja Tysiąc podkreśla, że w artykule najbardziej zabolały ją porównania do zbrodniarzy nazistowskich, a także sugestie, że chciała zamordować swoje dziecko. Takie stwierdzenia nazwała oburzającymi.

W sądzie pojawiło się wielu przeciwników Alicji Tysiąc, między innymi były poseł Marek Jurek oraz klerycy z katowickiego seminarium. Zjawili się też zwolennicy Tysiąc.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 9 września. Wtedy przesłuchiwany bedzie ksiądz Gancarczyk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.