Facebook Google+ Twitter

Druga siedziba europarlamentu we Wrocławiu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 13:36

We Wrocławiu będzie druga siedziba Parlamentu Europejskiego w Polsce. Tak zdecydowali nasi deputowani w głosowaniu, kończąc tym samym przedłużające się kłótnie o lokalizację drugiego, obok warszawskiego biura Parlamentu.

Polska jako duże państwo ma prawo do dwóch placówek Parlamentu. Jednak wybór drugiego miasta okazał się dla Polaków zbyt trudny. Europosłowie bardzo długo kłócili się między sobą i każdy promował swój okręg wyborczy, bo regionalne biuro oprócz informowania o działalności Europarlamentu to także prestiż dla wybranego miasta.

W sumie do rywalizacji zgłoszono 11 kandydatur. By pomóc deputowanym w wyborze powołano międzynarodowe jury, które wytypowało 3 miasta z największymi szansami - Kraków, Wrocław i Gdańsk. Pod uwagę brane było położenie geograficzne, wielkość miast, infrastruktura i atrakcyjność. Do tej listy, dość nieoczekiwanie przewodniczący Parlamentu Jerzy Buzek dopisał kolejne 3 miasta - Katowice, Łódź i Poznań. I z tej szóstki wybierali dziś europosłowie.

Decyzja w końcu zapadła i jest szansa, że drugie biuro ruszy jeszcze w tym roku, a w przyszłym, podczas polskiego przewodnictwa w Unii będzie już działać sprawnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.