Facebook Google+ Twitter

Druga strona Erasmusa

Ponieważ uczestnictwo w Erasmusie będzie dane tylko wybranym, warto przeczytać książkę, dzięki której choć na moment „zasmakujemy” studenckiej przygody.

Ponieważ uczestnictwo w Erasmusie będzie dane tylko wybranym, warto przeczytać książkę, dzięki której choć na moment „zasmakujemy” studenckiej przygody.

Najpewniej trudno byłoby znaleźć studenta, który nie wie czym jest i co oferuje słynny program wymiany studenckiej – Erasmus. Poszerzanie wiedzy, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym, czy obcowanie z nową kulturą to jednak nie jedyne korzyści płynące z uczestnictwa w programie. Gdy kończy się czas nauki rozpoczyna się bowiem poznawanie nowego otoczenia…

„Erasmus - Bóg seksu i miłości”, debiutancka powieść Anny Forestern, przedstawia perypetie polskiej studentki Anki podczas pobytu w Hiszpanii w ramach międzynarodowego programu wymiany studentów. / Fot. Gabrysia Malinowska

Ponieważ uczestnictwo w Erasmusie będzie dane tylko wybranym, warto przeczytać książkę, dzięki której choć na moment „zasmakujemy” studenckiej przygody. Erasmus- Bóg seksu i miłości to oparta na faktach opowieść studentki, która uczestniczyła w wymianie studenckiej. Historia naznaczona wątkami erotycznymi, tęsknotą za rodziną, dramatycznymi incydentami z przeszłości, czy epizodycznymi znajomościami ostatecznie pozwala zastanowić się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze?

Jak na temat pozycji mówi sama autorka, Anna Forestern – studentka Turystyki i Rekreacji: Celem mojej książki było nie tylko ukazanie kulisów słynnego programu studenckiego „Erasmus”. Moim zadaniem było pokazać czytelnikowi, jak różne kultury wpływają na nasze myślenie, co odbija się między innymi na zachowaniu w związku. Główna bohaterka pochodząca z kraju o wielkiej, krwawej historii, gdzie ludzie przez lata musieli walczyć o swoje, jest nieufna. Będąc w obcym kraju o tak odmiennej kulturze jakim jest Hiszpania, uzależnia się od sielskiego życia. Spotyka na swojej drodze gorącego, przystojnego Hiszpana, dla którego najważniejsza jest rodzina i przyjaźń. Powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają w tym związku może przysporzyć wiele kłopotów. Dziewczyna, której brak pewności siebie z Polski, o której można niestety powiedzieć, że to naród smutasów i chłopak, który od kołyski jest przyzwyczajony do spotkań towarzyskich do późnej nocy. Jego życie jest pewnego rodzaju pogwałceniem zasad dobrego wychowania z punktu widzenia co najmniej pokolenia rodziców Any. Co więcej – w pewnym momencie bohaterka zaczyna dostrzegać te różnice i zastanawia się, dlaczego tak bardzo hiszpańskie życie jej odpowiada. Pełne krzyku, zatłoczone ulice, ludzie, którzy mają przez pół swojego życia siestę czy wszystko odkładane na „manana” są tylko kwintesencją całości kultury, w której się zakochuje i nie może przeboleć tego, że w jej narodzie wszystko wygląda inaczej.

Książka do kupienia w wielu księgarniach w całej Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.