Facebook Google+ Twitter

Druga subiektywna, ale nadal bardzo kulturalna, tygodniowa mapa Warszawy

Oferta kulturalna stolicy zdaje się przeczyć przekonaniu, że lato w kulturze oznacza "sezon ogórkowy". Projekcje kina "pod chmurką" (z bardzo dobrymi filmowymi), koncerty (od jazzu po muzykę poważną), imprezy dla dzieci - to tylko część propozycji miasta.

Nawet teatry od kilku sezonów nie zamykają scen, ale proponują widzom lżejszy repertuar. Na co się więc zdecydować?. Po raz drugi przedstawiam kilka propozycji na najbliższy tydzień w Warszawie. Autorów nadal zachęcam do tworzenia podobnych map dla swoich miast. / Fot. Paweł Kula PAP1. Studio Buffo - francuska komedia" Boeing, Boeing" wg tekstu Marca Camolettiego. Historia mężczyzny uwikłanego w liczne romanse wpisane w kalendarz lotów doskonale nadaje się na lato. W rolach głównych występują Rafał Królikowski, Szymon Bobrowski, Dominika Figurska.

2. Teatr Kamienica. Scena Emiliana Kamińskiego proponuje m. in. monodramy w wykonaniu Krystyny Podleskiej ("Mój boski rozwód") oraz Justyny Sieńczyłło ("Mój dzikus"). Dla miłośników kabaretu warszawskiego z początku XX wieku idealna będzie propozycja "Wieczór kabaretowy" Emiliana Kamińskiego.

3. Teatr Ochoty proponuje sztukę wg scenariusza Marka Koterskiego. Kto może być bohaterem tekstu Koterskiego? Naturalnie, polski inteligent, a konkretnie para polskich inteligentów, która przeżywa kryzys uczuciowy. W rolach głównych Tomasz Sapryk i Małgorzata Bogdańska.

4. Teatr Polonia wychodzi do widza z różnorodna ofertą. Jest coś dla dzieci ("Pchła szachrajka" z doskonałą Joanną Żółkowską), dla dorosłych, żądnych zabawy ("Bóg", o którym więcej w "Bóg". ...Czyli kto?, także dla otwartych na eksperyment w teatrze ("Hipnoza").

5. Scena letnia Lapidarium tradycyjnie występuje z ofertą dla młodszych i starszych. Szczególnie polecam "Sentido del tango". Muzycy proponują "Nowe oblicze tanga", które warto zobaczyć i usłyszeć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.