Facebook Google+ Twitter

Druga tura Erasmus+. Włoscy elektrotechnicy w podlaskich firmach

Już po raz drugi włoscy uczniowie przyjechali do Białegostoku w ramach programu Erasmus +. Celem staży jest wymiana doświadczeń zawodowych, poznanie środowiska pracy innych krajów europejskich, a także doskonalenie umiejętności językowych

 / Fot. Ideal GroupTym razem do Białegostoku przyjechali uczniowie z dwóch szkół zawodowych (Instituto Tecnico Industriale Statale “Silvio De Pretto” oraz ITT “G.Chilesotti”) we Włoszech z regionu Veneto. Dwaj elektrotechnicy - Marco Brazzale i Gabriel Dalla Via trafili do Ideal Group, operatora automatów sprzedażowych, wykorzystującej w swojej działalności innowacyjne technologie.
- Cieszyliśmy się, że to właśnie w tej firmie będziemy odbywali staż - opowiadają Włosi. – Nasi poprzednicy wystawili Ideal Group bardzo dobrą opinię zarówno pod względem organizacyjnym, jak i merytorycznym. A nasze doświadczenia to potwierdziły.
Przez pierwsze dwa tygodnie stażyści pod okiem firmowych serwisantów dokonywali regularnych przeglądów i uzupełnień automatów sprzedażowych u klientów. Przez kolejny tydzień pracowali w magazynie, najpierw poznając zasady logistyki magazynowej, a potem pomagając w realizacji tych procesów. Ostatni tydzień spędzili w firmowym warsztacie, gdzie wraz z technikami przygotowywali urządzenia do pracy.
- Pomagali nam we wszystkich codziennych czynnościach warsztatowych- przeprowadzali remonty urządzeń, odkamienianie, dokonywali przeglądów maszyn – opowiada Łukasz Malinowski, dyrektor techniczny Ideal Group. – Byli bardzo ciekawi wszystkiego, ambitni i pomocni. I na pewno sporo się nauczyli. Mile nas zaskoczyło, że potrafili sami sobie zorganizować pracę, wystarczyło trochę ich ukierunkować.
- Mamy bardzo dobre zdanie o tego typu stażach – są dobrze zorganizowane, ciekawe, młodzi ludzie starają się, są bardzo zainteresowani tym, czego się uczą i wnoszą dużo pozytywnej energii – ocenia Paweł Makowiecki, dyrektor rozwoju Ideal Group. – Z pewnością będziemy kontynuować takie wymiany.
Ideal Group jest też zainteresowana wysyłaniem swoich stażystów i pracowników do Włoch, które są prawdziwą Mekką vendingu – tamtejsza branża automatów sprzedażowych jest najlepiej rozwinięta w Europie. Firma chce też organizować podobne praktyki dla polskich uczniów.
- Staże są ważne, tak jak ważna jest edukacja zawodowa - mówi Andrzej Nartowicz, członek zarządu Ideal Group. - Poznając standardy i wymagania europejskie takiej formy edukacji jak wymiany międzynarodowe, przygotowujemy się jeszcze lepiej do organizacji programu stażowego na najwyższym poziomie dla polskich uczniów – naszych potencjalnych pracowników i współpracowników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

My wróciliśmy z Bułgarii, a w listopadzie jedziemy z uczniami do Francji. Życzymy powodzenia w realizacji:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.