Facebook Google+ Twitter

Druga tura wyborów prezydenckich w Szczecinie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-09 16:45

W II turze wyborów prezydenckich (4 lipca) w województwie zachodniopomorskim zdecydowaną przewagę głosów uzyskał kandydat Platformy Obywatelskiej - Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski w województwie zachodniopomorskim zdobył 66,26 % głosów, a Jarosław Kaczyński 22,74 %. Frekwencja w Szczecinie wyniosła 52,28 %, a w pozostałych większych zachodniopomorskich miastach, takich jak: Koszalin 59,84 % i Świnoujście 58,47 %. Podano do wiadomości w jednej ze szczecińskich gazet, że Komorowski odniósł "miażdżącą" przewagę głosów we wszystkich większych i mniejszych miejscowościach województwa zachodniopomorskiego. Jedynie w Szczecinie, jako mieście posiadającym ponad 250 tysięcy mieszkańców Jarosław Kaczyński zdołał nawiązać walkę, z której jednak zwycięsko wyszedł Komorowski.

Na pewno spacerom do okręgów wyborczych sprzyjała słoneczna pogoda. Chociaż
natężenie ruchu, a w konsekwencji kolejki w obwodach były widoczne w godzinach porannych oraz popołudniowych. W zachodniopomorskim oficjancie nie odnotowano poważniejszych naruszeń ciszy wyborczej, albo jakiś nadzwyczajnych wypadków w okręgach, mianowicie kradzieży kart lub prowokujących potyczek słownych. Jedynie zdarzały się puste karki wrzucone do urny, bez oddanego głosu, bądź z dopisanym kandydatem albo opinią przy kandydatach lub kandydacie, jak np. Bóg, honor Ojczyzna.

Najpozytywniejszą stroną wyborów były rodziny przybywające wspólnie na głosowanie, uczące swoje dzieci, jak należy wypełniać obowiązek obywatelski. Udział w wyborach to przywilej, tym bardziej, że można głosować według własnych poglądów, a wyniki nie są już z góry przesądzone, jak to miało miejsce w Polsce od 1947 roku, aż do czerwca 1989. Na pewno odbyte dwie tury wyborów prezydenckich z 20 czerwca i 4 lipca 2010 roku przejdą do historii, ponieważ zawsze odbywały się na jesieni, a wybrany kandydat składał przysięgę w grudniu. A taka uroczystość się odbędzie, jeśli nie będzie protestów, co do wyników, dopiero 30 sierpnia. Ale cóż, tak się potoczył los. Teraz nam wypada czekać na rezultaty pracy wybranego demokratycznie prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego, czy warty był powierzonego mu zaufania przez wyborców.

Barbara Świtalska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.