Facebook Google+ Twitter

Druga tura wyborów w Łodzi. Zdanowska debatowała z Jońskim

Dzisiejsza debata kandydatów na prezydenta nie była już tak spokojna jak cała kampania. Zarówno Dariusz Joński jak i Hanna Zdanowska – choć ta o wiele mniej – atakowali swojego rywala.

Ciężko ocenić, kto z tej walki wyszedł zwycięsko. Kandydaci z mniejszym lub większym problemem wybrnęli z każdego trudnego pytania. Zaskakujące mogło być to, że Dariusz Joński nie zawsze wykorzystywał cały czas, jaki oddany był do jego dyspozycji, a przecież to zaledwie minuta, lub pół. Mówił za to składnie i ładnie. Ciężko to samo powiedzieć o jego rywalce. W kategorii „sport” odpowiadając na pytanie: Czy ważniejsza jest pomoc dużym klubom sportowym i wybudowanie stadionu miejskiego, czy małe boiska osiedlowe, z jej odpowiedzi ciężko było coś jednoznacznie wywnioskować. Najpierw powiedziała, że zdecydowanie priorytetem jest stadion miejski, po chwili jednak mówiąc, że pierwsze, o co będzie walczyć jak wygra wybory to park kultur alternatywnych, gdzie młodzież będzie mogła uprawiać sporty ekstremalne.

Najciekawszą częścią były pytania, które kandydaci zadawali sobie nawzajem. Hanna Zdanowska pytała o przygotowanie miasta do zimy. Rywal w swoim czasie podziękował ZDiT za pomoc w odśnieżaniu miasta i powiedział, że nie wypada żerować na tak kryzysowej sytuacji, bo ją również może kiedyś taka spotkać. Nie wspomniał nawet, że nie był już wiceprezydentem, gdy rozpętały się śnieżyce (Tomasz Sadzyński zrezygnował z pełnienia funkcji komisarza miasta, obejmując stanowisko radnego - tym samym odwołując wiceprezydentów).

Ciekawe okazało się pytanie Dariusza Jońskiego o siedem zlikwidowanych szkół technicznych, za kadencji Hanny Zdanowskiej na fotelu wiceprezydent (prezydentem był Jerzy Kropiwnicki). Hanna Zdanowska odpowiedziała, że gdy ona pełniła funkcję powstały dwie nowe szkoły, a żadna nie została zlikwidowana. Na koniec Dariusz Joński wręczył Hannie Zdanowskiej treść spornej ustawy i podali sobie ręce.

Druga tura wyborów już w najbliższą niedzielę. Głosować można będzie na dwójkę kandydatów: Dariusza Jońskiego z ramienia SLD, inicjatora referendum odwołującego Jerzego Kropiwnickiego i wiceprezydenta miasta przez ostatnie dziesięć miesięcy; oraz na Hannę Zdanowską z ramienia Platformy Obywatelskiej, od 5 listopada 2007 poseł na sejm VI kadencji, a wcześniej wiceprezydent miasta obok prezydenta Jerzego Kropiwnickiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

misiowaty
  • misiowaty
  • 04.12.2010 13:17

Ze Zdanowska to miasto nie bedzie miało przyszlosci...
Darek to nie jest moj wymarzony kandydat ale z dwojga zlego zdecydowanie wole Jonskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Właśnie chciałem ocenić pozytywnie wasze komentarze, ale kliknąłem nie w tę ikonkę. Możecie sobie doliczyć po jednym pozytywnym i odliczyć po jednym negatywnym.

Pytanie do moderatorów, można to cofnąć?

W mojej opinii dobrze się sprawdził Tomasz Sadzyński razem z jego ekipą wice-prezydentów. Byli pewni siebie, odważni i bardzo się starali, ale ten etap mamy za sobą, nie ma co liczyć na powtórkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mati
  • mati
  • 04.12.2010 09:05

Pani Z. jest mało zorientowana o naszym mieście ,uważam że jest za cienka na taki urząd

Komentarz został ukrytyrozwiń
obserwator
  • obserwator
  • 04.12.2010 00:49

Pani Z. dostała cios...ma tiki nerwowe, łatwo ją wyprowadzić z równowagi...prawdopodobie wygra te wybory,ale pokazuje publicznie,ze się nie nadaje na tak powazny urząd...szkoda Łodzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.