Facebook Google+ Twitter

Druga tura wyborów w Łodzi. Zdanowska wygrała. Ma 60,64 proc. głosów

W niedzielę, 5 grudnia o fotel prezydenta Łodzi walczyli Hanna Zdanowska, kandydatka PO i Dariusz Joński z SLD. Wygrała Zdanowska z ponad 60 głosów. Frekwencja wedle sondaży była bardzo niska - zaledwie 22,2 proc. uprawnionych. Joński zyskał 39,36 proc. głosów.

Sonda

Czy jesteś zadowolony z wybranego wczoraj prezydenta Twojego miasta?

W I turę wyborów samorządowych wygrała kandydatka Platformy Obywatelskiej zdobywając 33,04 proc. głosów. Jej kontrkandydat Dariusz Joński uzyskał 24,01 proc.

Dariusz Joński startuje w wyborach na prezydenta Łodzi z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Od lutego 2010 roku jest przewodniczącym Rady Wojewódzkiej SLD oraz wiceprezydentem miasta. Pełniąc tę funkcję odpowiada za remonty dróg i czystość. Jego hasło wyborcze to "Tylko konkrety", a priorytetem jego kampanii jest rozbudowa infrastruktury miejskiej.

Hanna Zdanowska / Fot. materiały prasoweHanna Zdanowska występuje jako kandydat Platformy Obywatelskiej. Była radną miejską i wiceprezydentem Łodzi, w 2007 roku zdobyła mandat posła, a od marca tego roku jest przewodniczącą PO w Łodzi oraz Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego. Startuje pod hasłem "Walczymy o Łódź", które rozumie, jako ciężką pracę.

Zdanowską poparli, m.in Marcin Gortat, Hanna Gronkiewicz-Waltz, premier Donald Tusk, czy Sławomir Lachowski. W komitecie poparcia kandydata SLD znaleźć można zwykłych mieszkańców Łodzi, m.in. pielęgniarkę Izabelę Mosińską, czy mistrzyni świata w winsurfingu Agnieszkę Pietrasik.

W przypadku drugiej tury wyborów istotne znaczenie może mieć poparcie Hanny Zdanowskiej przez Włodzimierza Tomaszewskiego, który uzyskał w I turze ponad 17 proc. głosów.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

albin kolano
  • albin kolano
  • 05.12.2010 17:14

co za wredna morda

Komentarz został ukrytyrozwiń
kasia groszek
  • kasia groszek
  • 03.12.2010 21:53

Ale Zdanowska się wyłożyła na tych szkołach w debacie !! Wychodzi na to, że skłamała, zlikwidowała 7 szkół gdy była wiceprezydentem u Kropiwnickiego , a mówiła że nie. Brawo Joński, zdemaskowałeś kłamczuchę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jan kowalski
  • jan kowalski
  • 02.12.2010 22:17

Joński Joński Twoje postulaty mają ZTMSowską historię. Kto się na to nabierze??? chyba małolaty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.