Facebook Google+ Twitter

Drugi dzień 15. edycji Targów Książki w Krakowie już za nami

Piątek był drugim dniem 15. edycji Targów Książki w Krakowie. Czytelnicy mogli spotkać się z kolejną grupą autorów i wystawców m.in. podróżnikiem Wojciechem Cejrowskim, o. Leonem Knabitem i mistrzem grozy Grahamem Mastertonem.

 / Fot. Na początek informujemy, iż nagrodę im. Jana Długosza zdobyła profesor Uniwersytetu Warszawskiego Hanna Świda-Ziemba za książkę "Młodzież PRL. Portrety pokoleń w kontekście historii" (Wydawnictwo Literackie, Kraków 2010). Nagrodę w postaci statuetki dłuta Bronisława Chromego oraz 30 tys. zł, które zostało ufundowane przez Targi w Krakowie i ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczono podczas uroczystej Gali w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, w czwartek o godz. 20. Laureatkę ze względu na stan zdrowia reprezentowała przedstawicielka Wydawnictwa Literackiego, redaktor Lucyna Kowalik.

Pozostałe konkursy z tego dnia również zostały rozstrzygnięte. Książką edytorsko doskonałą 2011 została "Pomarańczowa alternatywa - happeningiem w komunizm", której szatę graficzną przygotował Kuba Sowiński. Statuetkę Gaudeamus za najlepszy podręcznik i skrypt akademicki 2011 roku dla uczelnianych oficyn wydawniczych otrzymała publikacja Wydawnictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego "Ekologia i ochrona środowiska", autorstwa Zygmunta Wnuka. Natomiast puchar ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przypadł Wydawnictwu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu za publikację "Klimat Polski w drugiej połowie XX w." Alojzego Wosia.

Zobacz jakie spotkania na stoiskach zaplanowane są na jutro (sobota, 5.11).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Brawo Pani Moniko ! Natomiast dziwie się Pani Justynie bo od kilku dnie było kilka materiałów na W24 o targach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje za informacje :), bo nic nie wiedziałam o targach :), mnie zabraknie niestety...ale mam nadzieje, że z następnych dni też coś napiszesz [?] :-) Pozdrawiam serdecznie! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety,nie mogłam być dzisiaj na Targach. Przegapiłam spotkanie z Ireną Kaczmarczyk, poetką i ... moją koleżanką z pracy. Czytam jej wiersze od wielu lat. Cieszę się z jej sukcesów. Polecam gorąco jej poezję.
Jutro spędzę cały dzień na Targach. Dziękuję autorce za informacje:) Będę mogła lepiej zaplanować "buszowanie" wśród książek:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.