Facebook Google+ Twitter

Drugi dzień Festiwalu Off Plus Camera. „Polluting Paradise” w premierowej sekcji "Eko/Ego"

W drugim dniu Festiwalu Off Plus Camera organizatorzy zaprezentują dwa z polskich filmów biorących udział w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych: "Jaskółkę" i "Idę". Szczególnym wydarzeniem będzie jednak prezentacja filmu "Polluting Paradise" Fatiha Akina, w ramach premierowej sekcji „Eko/Ego”.

 / Fot. .Jak czytamy na stronie offpluscamera.com, "Polluting Paradise" porusza problematykę ochrony środowiska w kontekście społecznym, politycznym i kulturowym. Camburnu to urokliwe miejsce na Ziemi, osada w północno-wschodniej Turcji, która pewnego dnia, na skutek niefrasobliwej decyzji zaczyna sąsiadować ze
składowiskiem odpadów, wybudowanym bez zastosowania jakichkolwiek norm bezpieczeństwa. Staje się tym samym bombą ekologiczną dla lokalnego ekosystemu i dla ludzi tam żyjących. Fatih Akin przyjechał do Camburnu w 2006 roku, gdy kręcił jedną ze scen filmu „Na krawędzi nieba”. Wtedy zdecydował, że nakręci dokument o „skażonym raju”. Pokaz odbędzie się 3 maja o godzinie 17 w kinie Agrafka.

O godzinie 16 w kinie ARS: Reduta, pierwszy z filmów uczestniczących w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. „Jaskółka” Bartosza Warwasa to historia kobiety, która po trzydziestu latach wraca do wspomnień wypartych z dzieciństwa. Drugi z konkursowych polskich obrazów - "Ida" Pawła Pawlikowskiego - to uhonorowana już wieloma nagrodami intymna opowieść o historii i uczuciach. Ograniczona do minimum fabuła, czarno-białe kadry, oszczędność dialogów przy jednoczesnej intensywności przekazu - na to zwracali uwagę krytycy.

„Fruitvale Satation” Ryana Cooglera prezentowany o godzinie 19 w Kinie Kijów. Centrum w ramach sekcji Odrycia. Festiwalowe Hity, podejmuje kwestię przemocy na tle rasowym, natomiast „Ain’t Them Bodies Saints” Davida Lowery'ego to opowieść o miłości wyjętej spod prawa. Gdy Bob trafia do więzienia, Ruth samotnie wychowuje małą Sylvie. Jedyne co im pozostaje, to wymiana listów. Ale Bob nie chce czekać na koniec wyroku, desperacko pragnie wrócić do rodziny. Postanawia zorganizować ucieczkę. Film Lowery'ego to, jak określają organizatorzy Off Plus Camera, "pięknie sfotografowana opowieść o młodzieńczej naiwności, hierarchii wartości i przewrotności ludzkiego losu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.