Facebook Google+ Twitter

Drugi dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 10:21

W Krynicy dziś drugi dzień 18. Forum Ekonomicznego. Blisko dwa tysiące gości weźmie udział w 50 panelach dyskusyjnych, głównie o tematyce politycznej i gospodarczej.

Dwa bardzo interesujące wydarzenia zaplanowano już na godzinę 9.00. Na krynickim deptaku uroczyście otwarto sesję Giełdy Papierów Wartościowych - ponad 400 kilometrów od Warszawy.

O tej samej porze zaczęła się sesja plenarna zatytułowana: "Czekając na Wielki Kryzys ...od potencjalnej porażki do pewnego sukcesu". Gościem specjalnym będzie Edmund S. Phelps, amerykański ekonomista, laureat nagrody Nobla sprzed dwóch lat.

Inne ważne tematy drugiego dnia Forum Ekonomicznego to między innymi energetyka, a paneliści skupią się na bezpieczeństwie energetycznym, w tym dostawach i tranzycie surowców. W części poświęconej polityce międzynarodowej odbędzie się między inymi dyskusja na temat transatlantyckich perspektyw Ukrainy i Gruzji, z udziałem ministra obrony Bogdana Klicha. Kilka paneli skupi się na organizacji przez Polskę i Ukrainę Euro 2012. Na zakończenie dnia zaplanowano dwie sesje - "Europejskie dylematy - gdzie bije serce Europy", z udziałem Michaiła Gorbaczowa i Lecha Wałęsy, a także dyskusję poświęconą zmarłemu niedawno Bronisławowi Geremkowi.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Instytut Wschodni. Program 1 Polskiego Radia sprawuje patronat nad Forum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.