Facebook Google+ Twitter

Drugi dzień trwają zamieszki w Nigerii, zginęło 150 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 22:38

W wyniku trzech ataków islamskich rebeliantów w Nigerii zginęło około 150 osób. Większość ofiar to bojownicy, którzy wszczęli walki z użyciem broni z siłami rządowymi na północy Nigerii. Zamieszki trwają drugi dzień.

Według relacji BBC, islamscy rebelianci są prowadzeni przez duchownego Mohammeda Yusufa, który uważa, że edukacja świata zachodniego jest sprzeczna z prawami zamieszczonymi w Koranie.

Ataki islamskich bojowników zaczęły się w niedzielę, kiedy policja aresztowała kilku przywódców rebeliantów na północnym wschodzie kraju. Według BBC, grupa rekrutuje młodych mężczyzn, którym wmawia się, że zachodnia edukacja, kultura i nauka są sprzeczne z naukami ich wiary.

W 150-milionowej Nigerii mniej więcej połowę stanowią muzułmanie. Między nimi a chrześcijanami rzadko, do tej pory, dochodziło do napięć na tle religijnym.

Według policji, ofiary to w zdecydowanej większości bojownicy islamscy. Po stronie rządowej jest kilka ofiar śmiertelnych. Rebelianci spalili również jeden z posterunków policji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.