Facebook Google+ Twitter

Drugi dzień wizyty Baracka Obamy w Moskwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-07 09:09

Od wymiany wzajemnych uprzejmości rozpoczęło się śniadanie prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy z premierem Rosji Władimirem Putinem. Dziś drugi dzień wizyty amerykańskiego prezydenta w Moskwie.

W czasie przywitania Władimir Putin zwrócił uwagę, że w historii stosunków amerykańsko-rosyjskich były zarówno lata rozkwitu, jak i wzajemnej konfrontacji. - Z Pana osobą wiążemy nadzieje na rozwój relacji rosyjsko-amerykańskich - powiedział szef rządu.

Z kolei prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślił, że obydwa kraje mogą budować wzajemne stosunki na solidnym fundamencie. - Myślę, że się dogadamy - być może nie we wszystkich sprawach - ale będziemy omawiać problemy biorąc pod uwagę wzajemne zrozumienie dla interesów narodów rosyjskiego i amerykańskiego - odpowiedział prezydent Obama.

Komentatorzy zwracają uwagę, że śniadanie amerykańskiego prezydenta z rosyjskim szefem rządu jest prawdopodobnie najważniejszym spotkaniem w czasie wizyty Baracka Obamy w Rosji. Jeżeli bowiem nie uda im się porozumieć, to niemożliwa będzie poprawa wzajemnych relacji. Z jednej strony prezydent Obama będzie ignorować Władimira Putina w kontaktach z Rosjią. Ten z kolei może blokować działania pozytywnie nastawionego wobec Obamy prezydenta Rosji Dimitrija Miedwiediewa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.