Drugi dzień zawodów w Kontiolahti, drugie zwycięstwo Glagow

Zwyciężczynię sprintu na 7,5 km Martinę Glagow (Niemcy) dzieliło od 3 miejsca ledwie 0,6 sek. Podium uzupełniły inna Niemka Kati Wilhelm oraz Norweżka Tora Berger. Najlepsza z Polek, Magdalena Gwizdoń była 16.

Na drugie zwycięstwo w sezonie Niemka musiała mocno zapracować. Rzadko kiedy o zwycięstwie w zawodach decydują dziesiąte części sekundy, ale różnice na podium były naprawdę minimalne. Świetnie pobiegła druga na mecie Kati Wilhelm, która mimo karnej rundy do końca walczyła z Glagow i Berger. Obie nie pomyliły się na strzelnicy, podobnie jak czwarta na mecie Andrea Henkel, oczywiście Niemka. Trener niemieckiej kadry Uwe Mussigang z całą pewnością był dziś zadowolony ze swoich podopiecznych, szczególnie, że 7. była Magdalena Neuner, a 9. Simone Denkinger. Dopiero 13 miejsce zajęła Szwedka Ann-Carin Ollofson, która zdobyła w poprzednim sezonie Małą Kryształową Kulę, właśnie za wyniki w biegach sprinterskich.

Magdalena Gwizdoń; nasza najlepsza zawodniczka była 16. w dzisiejszym sprincie / Fot. Tomasz GerlachSpośród naszych zawodniczek najlepiej spisała się najbardziej doświadczona, Magdalena Gwizdoń. Polka popełniła 1 błąd podczas drugiej wizyty na strzelnicy i tym samym zaprzepaściła szanse na zajęcie miejsca w czołowej "10". Ostatecznie była 16. Po raz kolejny z dobrej strony pokazała się 23-letnia Agnieszka Grzybek, która pomyliła się na strzelnicy tylko raz, ale słabiej pobiegła zajęła 52 miejsce. Jeden niecelny strzał miała także Paulina Bobak, ale na trasie biegowej spisywała się najgorzej spośród wymienionej już dwójki i uplasowała się na odległej 66 pozycji. Po wczorajszym dobrym występie zawiodła nieco Krystyna Pałka. Polka musiała pokonać dwie karne rundy, ale mimo to wyprzedziła na mecie zarówno Grzybek, jak i Bobak, ostatecznie zajmując 42 miejsce. 300 dodatkowych metrów pokonała także Paulina Bobak, co zaowocowało miejscem w ósmej dziesiątce.

Rekordzistkami były dziś Estonka Tagne Taehe i Włoszka Katja Haller. Obie musiały pokonać dodatkowo aż 1050 metrów, co było wynikiem 7 pudeł w 10 strzałach. Jutro na trasie sprintu zaprezentują się panowie.