Facebook Google+ Twitter

Drugi kierunek za darmo? Masz jeszcze szanse, żeby nie płacić!

Tegoroczni maturzyści, którzy zostaną przyjęci na studia w państwowej uczelni do końca trwającego właśnie roku akademickiego, będą ostatnimi, którzy nie muszą zapłacić za naukę na drugim kierunku bez spełnienia dodatkowych formalności.

Fotografia ilustracyjna: Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie / Fot. Jan Mehlich, CC 3.0Pod koniec miesiąca w publicznych szkołach wyższych ruszy rekrutacja na studia. Absolwenci szkół średnich, którzy na jej podstawie znajdą się na liście przyjętych studentów będą ostatnimi, którzy bez dodatkowych formalności nie zapłacą za naukę na drugim kierunku w państwowych uczelniach, informuje Gazeta Prawna.

Grupa osób, która przyjęta zostanie na studia po zakończeniu roku akademickiego 2011/2012, aby nie zapłacić za studia na drugim kierunku spełnić będzie musiała szereg warunków do otrzymania stypendium rektora za wysoką średnią ocen lub też wykazać się wysokimi osiągnięciami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi.

O tym, czy przyszły student będzie musiał płacić za naukę na drugim kierunku zadecydować mogą szczegóły. Podstawową sprawą jest sprawdzenie terminu zakończenia roku akademickiego. W większości przypadków kończy się on 30 września, jednak mogą znaleźć się uczelnie, w których będzie on trwał krócej lub dłużej. Przyjęcie na studia przed datą końca trwającego właśnie roku akademickiego jest gwarancją bezpłatnej nauki na drugim kierunku!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.