Facebook Google+ Twitter

Drugi przypadek dopingu w 95. Tour de France

Hiszpański kolarz Moises Duenas (Barloworld) jest drugim kolarzem przyłapanym na dopingu w tegorocznym Tour de France - poinformowali organizatorzy wyścigu na starcie 11. etapu w Lannemezan.

W sobotę, 12 lipca informowaliśmy o pierwszym wykrytym przypadku stosowania dopingu w 95. Tour de France. Hiszpan Manuel Beltran (Liquigas) został wykluczony z wyścigu, po tym jak wykryto u niego zewnątrzpochodne EPO (erytropoetynę).

Jak donosi francuska gazeta sportowa "L'Equipe" dziś, na starcie 11. etapu z Lannemezan do Foix, organizatorzy Touru poinformowali o kolejnym przypadku dopingu. Hiszpański zawodnik Manuel Beltran miał pozytywny wynik kontroli antydopingowej po 4. etapie - jeździe indywidualnej na czas w Cholet. W jego organizmie również wykryto zewnątrzpochodne EPO. Duenas został zawieszony przez władze swojej drużyny. Pobrana od niego próbka krwi zostanie ponownie przebadana, w celu potwierdzenia pierwszego wyniku, jednak nie zmienia to faktu, że kolarz nie będzie już jechał w wyścigu. Jeśli drugie badanie potwierdzi stosowanie przez niego dopingu, grozi mu dwuletnia dyskwalifikacja.

Po 10 etapach Duenas zajmował 19. miejsce w klasyfikacji generalnej, tracąc 6 minut i 43 sekundy do lidera, Australijczyka Cadela Evansa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.