Facebook Google+ Twitter

"Drugi rozdział" w Teatrze Capitol

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-17 13:32

"Drugi rozdział" Neila Simona wystawia warszawski Teatr Capitol. To opowieść o tym, jak ludzie po przejściach próbują na nowo ułożyć sobie życie. W spektaklu występują: Daria Widawska, Tamara Arciuch, Piotr Grabowski i Bartek Kasprzykowski.

"Drugi rozdział" w Teatrze Capitol / Fot. Ewa Krzysiak"Drugi rozdział", to tytuł sztuki Neila Simona, którą wystawia warszawski Teatr Capitol.

Żona głównego bohatera zmarła kilkanaście lat temu, a on nadal o niej pamięta i nie zamierza ułożyć sobie życia na nowo. Ale brat owdowiałego pisarza, Leo (gra go Bartek Kasprzykowski) szuka mu nowej partnerki życiowej. George (w kreacji Piotra Grabarczyka) wcale mu tego zadania nie ułatwia. O ile pozbawiony kompleksów i bywający w świecie producent widowisk Leo, nie ma żadnego problemu ze zorganizowaniem schadzki, o tyle jego brat marnuje każdą szansę, jaką on mu stwarza. Można rzec, że jest mistrzem destrukcji. Cokolwiek chce zbudować, rozsypuje to mu się, niczym domek z kart.Daria Widawska,Tamara Arciuch,Piotr Grabowski,Bartek Kasprzykowski w sztuce "Drugi rozdział" w Teatrze Capitol / Fot. Ewa Krzysiak

Jego przeciwieństwem jest zdyscyplinowana Jenny. Tamara Arciuch dość przekonująco gra przebojową, atrakcyjną, rozwiedzioną kobietę w stylu self-made-woman. Dla George’a jest ona idealnym dopełnieniem. Nie narzeka na brak powodzenia u płci przeciwnej (wręcz odwrotnie - jej piękno i inteligencja przyciąga), lecz po nieudanym małżeństwie z futbolistą jest rozczarowana mężczyznami i chce od nich odpocząć.

Jej zwariowana przyjaciółka Faye (Daria Widawska) chce wydobyć ją z depresji. George i Jenny mają różne charaktery. I tu można się zastanawiać czy mają szansę stworzenia szczęśliwego związku, zwłaszcza gdy skojarzyła ich taka zwariowana para jak Faye i Leo. Szczęście nie poddaje się żadnym logicznym formułom i w dużej mierze zależy od przypadku. On jest zresztą inspiracją wszystkich szalonych i pozornie racjonalnych działań bohaterów, wymyślonych przez autora sztuki "Drugi rozdział".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W ramach wakacyjnej akcji - kapitalne lato z Capitolem - spektakle będą prezentowane w wielu polskich miastach. Także „Drugi rozdział” wkrótce będzie można zobaczyć nie tylko w Warszawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.03.2011 10:40

Ileż złamanych serc marzy o takim "Drugim rozdziale"...? Ale życie jest tylko jedno i rzadko się trafia taka szansa. Teatr jest tym magicznym miejscem i przestrzenią, w której takie sytuacje mogą się wydarzyć. Nawet, jeżeli to wszystko jest na niby, to do złudzenia przypomina jednak naszą codzienną rzeczywistość. Jakaś nauka z tego wynika i warto chyba odwiedzić Capitol, aby o tym się przekonać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.