Facebook Google+ Twitter

Drugi rządowy Tu-154 wróci do kraju pod koniec sierpnia

Drugi rządowy Tupolew wróci do Polski pod koniec sierpnia. Właśnie rozpoczął się odbiór samolotu z zakładów w rosyjskiej Samarze, gdzie do tej pory maszyna była remontowana.

Tupolew Tu-154M z 36. specjalnego pułku lotnictwa transportowego Polskich Sił Powietrznych - samolot rządowy. www.wikipedia.org / Fot. HiuppoW kwietniu 2009 roku Ministerstwo Obrony Narodowej zawarło umowę z firmą "MAW Telecom" ws. remontu dwóch Tupolewów z numerami 101 oraz 102. 101 wrócił z Rosji pod koniec 2009 roku i rozbił się 10 kwietnia w Smoleńsku. 102 od stycznia 2010 roku jest naprawiany w Samarze - remontowi poddane zostały m.in. silniki, podwozie.

Zgodnie z harmonogramem, remont samolotu powinien trwać ok. pół roku - maszyna miała wrócić do Polski 22 lipca. Z powodu konieczności ponownego przeglądu instalacji, termin ten został przesunięty - podaje TVN 24

- Ponieważ jest to samolot VIP-owski, każda usterka jest jeszcze z większą pieczołowitością uwagą sprawdzana i usuwana niż w samolocie cywilnym - wyjaśnia Marek Wośko, prezes Zarządu "MAW Telecom".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.