Facebook Google+ Twitter

Drugi Tupolew ćwiczy nad Dęblinem

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-10-07 21:41

Samoloty nad Dęblinem, są oczywistym widokiem i nikt nie zwraca na nie uwagi. Jednak dużą niespodzianką był widok rządowego Tu - 154m, który zagościł w 6 Bazie Lotniczej.

– Dęblin jest jednym z kilku lotnisk, na których prowadzimy loty treningowe Tu-154m – tłumaczy ppłk Robert Kupracz, rzecznik Dowódcy Sił Powietrznych RP. – Kilkanaście dni temu ćwiczyliśmy na Babich Dołach w Gdyni, wszystko zależne jest od warunków atmosferycznych i planu według którego prowadzone jest szkolenie – wyjaśnia

Tupolew w środę trenował na wojskowym lotnisku w Dęblinie. Samolot przez pół roku był remontowany w rosyjskiej Samarze przez to piloci utracili uprawnienia do lotów z VIP-ami na pokładzie. Muszą teraz wykonać loty z rosyjskim instruktorem.

- Szkolenie przewidziane jest dla trzech pilotów. Dwóch pierwszych pilotów, dowódców załóg, i jednego drugiego pilota. Po przywróceniu uprawnień jeden z nich jako instruktor będzie mógł szkolić kolejnych pilotów - dodaje rzecznik

Tupolew, na którym ćwiczą piloci jest jedynym tego typu samolotem który pozostał do dyspozycji wojska. Drugi rozbił się się w kwietniu pod Smoleńskiem. Ćwiczenia mają potrwać do końca tygodnia. Ale nie ma gwarancji, że Tupolew jeszcze wróci do Dęblina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Do przewozu VIP musimy poczekać prawdopodobnie 3 miesiące.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.