Facebook Google+ Twitter

Drugi wybuch na trasie Petersburg - Moskwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 18:49

Na trasie między Petersburgiem a Moskwą gdzie w piatek w wyniku zamachu terrorystycznego wykoleił się pociąg Newski Ekspres wybuchła druga bomba. Do eksplozji doszło dziś około południa. Nikt nie został w niej ranny.

W piatkowej katastrofie według sprzecznych informacji zginęło od 26 do 39 osób, około 100 zostało rannych Do zamachu pociąg przyznaje się neonazistowska organizacja "Autonomiczna Grupa Bojowa Combat 18".

Na torach, gdzie doszło do wykolejenia pociągu Newski Ekspres relacji Moskwa- Sankt Petersburg, znajdowały się dwa ładunki wybuchowe. Szef rosyjskich kolei poinformował, ze pierwsza bomba, która eksplodowała wczoraj wieczorem, spowodowała wykolejenie pociągu. Druga o mniejszej sile wybuchła dziś po południu w tej samej okolicy i nie wyrządziła szkód.

Szef rosyjskich kolei Władimir Jakunin zapowiedział, że ruch pociągów na uszkodzonych torach ma być wznowiony do północy. Rosyjska milicja sprawdza wyjaśnienia kilku osób, mogących mieć związek z wypadkiem pociągu. Szef MSW Raszid Nurgalijew poinformował, że na miejscu katastrofy pozostały ślady, które mogą pomóc w ujęciu sprawców.

Milicja zwróciła się z apelem do obywateli o pomoc w ujawnieniu okoliczności przestępstwa.
Według oficjalnych danych w katastrofie śmierć poniosło 26 osób , 96 doznało obrażeń, a los 18 jest nieznany. Do szpitali w Sankt Petersburgu trafiło trzech obcokrajowców - obywateli: Belgii, Włoch i Azerbejdżanu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.