Facebook Google+ Twitter

Drugie expose premiera. Sytuacja wymaga przełomowych decyzji

Opozycja nieustannie łamie sobie głowy nad tym, co i kiedy powie premier Donald Tusk w tzw. drugim expose po zeszłorocznych wyborach. Z kręgów rządzącej Platformy słychać, że będzie ono konkretne, mocne, broniące gospodarkę i miejsca pracy.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPolitycy Platformy przekonują zainteresowanych, w tym głównie opozycję, że premier Donald Tusk pod koniec września lub na początku października przedstawi "drugie expose" w Sejmie, w którym zdecydowanie zaakcentuje rolę gospodarki i walkę z kryzysem. Premier będzie mówić również o systemie wsparcia dla małych i średnich firm, i o działaniach na rzecz zmniejszenia bezrobocia.

Kolejną ważną częścią wystąpienia, zdaniem polityków PO, będzie "kontekst europejski": przede wszystkim walka o budżet Unii Europejskiej na lata 2014 - 2020, a także przyszłość Unii Europejskiej.

Wystąpienie będzie miało charakter informacji o dalszych planach rządu. W nawiązaniu do istniejącej sytuacji, informacja ma być przełomowa. Zdaniem premiera "najbliższe trzy lata będą wymagały kompetencji, odwagi i twardości". W tym też duchu należy oczekiwać treści wystąpienia.

Przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych, Dariusz Rosati, powiedział dziennikarzom, że podstawowym zagadnieniem w wystąpieniu premiera ma być gospodarka, w tym - mimo coraz gorszej sytuacji ekonomicznej w Europie - utrzymanie wzrostu PKB Polski, w najbliższych latach.

Szef komisji finansów, Dariusz Rosati, zapowiedział, że "z całą pewnością premier przedstawi kolejny program reform, uszczegółowienie tego, o czym mówił w sejmowym expose (przed rokiem). Do tego dołoży działania i decyzje, które będą wynikały z sytuacji międzynarodowej - z sytuacji kryzysowej w strefie euro. To będzie przemówienie o znaczeniu strategicznym" - podkreślił. Jednocześnie - jak dodał poseł Rosati - obok działań reformatorskich rządu, premier przedstawi działania nakierowane na ochronę Polski przed skutkami kryzysu.

Zdaniem Dariusza Rosatiego, przemówienie szefa rządu będzie ważnym impulsem w przyspieszeniu reformowania państwa i podjęcia tematów, które były dotąd "politycznie trudne i wszystkie poprzednie rządy obchodziły je szerokim łukiem". "Odpowiedzialny lider nie może ukrywać się przed podejmowaniem trudnych, niepopularnych tematów" - zaakcentował. Jego zdaniem, premier przedstawi także "program oszczędności" - podaje serwis gazetaprawna.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

bolek
  • bolek
  • 17.09.2012 16:48

rostowski i cała ta finasowo rządząca klika to zwykle kręty najlepiej wyjechać z tego kraju .. gdieś do anglii czy luksemburga...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślałem, że przeoczyłem jakieś expose, a tu się okazuje, że ten artykuł jest gdybaniem na temat gdybania opozycji. Czy naprawdę jest sens o tych gdybaniach pisać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 16.09.2012 15:39

Czyżby kolejne godziny plucia w mikrofon??

Komentarz został ukrytyrozwiń
AK
  • AK
  • 16.09.2012 12:37

"Szef sejmowej komisji skarbu, Adam Szejnfeld z PO dodaje, że premier zaprezentuje "plan działań antykryzysowych", które mają chronić przedsiębiorców i gospodarkę, przed dalszym pogłębieniem ->rozwoju<- gospodarczego"

Hehe, dobre. Niby błąd, a jaki prawdziwy.

Bawi mnie też, że Tusk zawsze mówi o kryzysie, gdy coś idzie nie tak, ale jak akurat jakiś sukcesik wpadnie, to kryzys znika jak ręką odjął.

W ogóle - jaki kryzys? Bo eurokomuchy nie dają nam tyle, ile obiecali, gdyż muszą bejlałtować swoich nieudacznych podwładnych? Przestańcie pieprzyć, tuskołomy. Kryzys to jest z winy waszej idiotycznej polityki gospodarczej bazowanej na nieustannym ściąganiu chorych i niepotrzebnych podatków, za co utrzymujecie panoszącą się wszędzie, koruptogenną biurokrację i rozdajecie marne grosze swoim własnym życiowym nieudacznikom. Żenada w pełnej okrasie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pijany kierowca który stoczył się do rowu zwraca uwagę policjantowi drogówki - ta moja decyzja wymaga ode mnie przełomowej decyzji.

Zastanawiam się tylko co to ma wspólnego z ekspose Tuska?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drugie Ekspose? To znaczy, że pierwsze się kompletnie nie udało? A co będzie po drugim ekspose? Przypuszczam że Donald Tusk gdzieś się zamknie i będzie kombinował jak przedstawić ten bajzel w TRZECIM ekspose. Późnie, co pół roku, trzeba będzie pisać już kolejne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 16.09.2012 07:50

nie zapominajmy ze w tej tragicznej sytuacji na rynku pracy gdy zdobycie pracy dla starszego człowieka graniczy z cudm podniesiono wiek emerytalny pozbawiając polaków środków do zycia!!!!trzeba nie mieć pojęcia o rynku pracy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
TuskSmiedzi
  • TuskSmiedzi
  • 16.09.2012 06:32

precz z tym zdrajcą z kraju podpal go ktoś bo polska juz nie moze patrzec na ten ryj falszywy i za nasze jeszcze chce syna zlodziej bronić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.