Facebook Google+ Twitter

Drugie miejsce Adama Małysza w zawodach w Pragelato

Adam Małysz zajął drugie miejsce w letniej Grand Prix w Pragelato. Wygrał, po raz drugi w tym sezonie, Simon Amman. W czołowej "30" znalazło się jeszcze 2 Polaków: Łukasz Rutkowski i Marcin Bachleda.

Adam Małysz / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2e/Adam_Ma%C5%82ysz_-_Zakopane_2007.jpgSkoczkowie nie mieli wiele czasu na odpoczynek po niedzielnym konkursie w Hinterzarten. Kolejne zawody letniej Grand Prix w skokach narciarskich odbyły się dziś we włoskim Pragelato. Po raz pierwszy zastosowano, testowany wcześniej, system punktowy mający ograniczyć loteryjność skoków narciarskich, na obiekcie dużym.

Do konkursu zakwalifikowało się, oprócz Adama Małysza, który start miał zapewniony, 4 Polaków: Krzysztof Miętus, Maciej Kot, Marcin Bachleda i Łukasz Rutkowski. W pierwszej serii najlepiej zaprezentowali się dwaj ostatni z wymienionych. Rutkowski był 22., a Bachleda 24. Pozostali podopieczni Łukasza Kruczka zajęli miejsca w ostatniej dziesiątce. W pierwszej turze skoków, niespodziewanie, najlepiej skoczył młody Austriak - Lukas Mueller. Wyprzedzał on zwycięzcę poprzedniego konkursu - Simona Ammana. 2 punkty za Szwajcarem był Adam Małysz. Polak co prawda nie uzyskał jednej z najlepszych odległości, ale dzięki dobrym przelicznikom wiatru wyprzedził skaczących dalej od siebie.

W pierwszej serii dało się zauważyć różnice, jakie powstają przy zastosowaniu nowego systemu punktowego. Zdarzały się sytuacje, że zawodników uzyskujących takie same odległości i noty za styl, dzieliło w ostatecznej nocie aż 15 punktów. O ile na normalnym, 90-metrowym, obiekcie nie było tak drastycznych różnic, to na skoczniach zazwyczaj biorących udział w zimowym pucharze świata, widać niedociągnięcia nowego systemu.

Druga seria skoków zaczęła się bardzo dobrze dla Polaków. Dobre skoki oddali Bachleda i Rutkowski. Pozwoliły im one zająć, po zakończeniu konkursu, odpowiednio 22. i 19. miejsce.
Nie gorzej od swoich młodszych kolegów zaprezentował się nasz as - Adam Małysz. Polak po swoim skoku objął prowadzenie. Następnie Amman wylądował dalej od Polaka i wszyscy zastanawiali się tylko, czy młody Austriak Mueller zdoła powtórzyć swój znakomity występ z pierwszej serii. Nie udała mu się ta sztuka i w konsekwencji zajął w konkursie 5. miejsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Adam to jest gość. Brawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.08.2009 06:47

Nasz orzeł jest zawsze w dobrej formie, w lato...;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać, że nasz "orzeł z Wisły" jest w bardzo dobrej formie ;) Oby taką dobrą dyspozycję pokazał w Zakopanem ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Leć Adam jak najdalej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Adaś, trzymaj tak do Vancouver:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.