Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14057 miejsce

Drugie warsztaty rysowania filozofii chińskiej dla dzieci

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5,5 – 8 lat w najbliższą sobotę 12 marca o godz. 12:00 na drugie zajęcia z nowego cyklu „Warsztaty rysowania filozofii chińskiej”.

 / Fot. IKW tym miesiącu głównym teatrem warsztatów będzie użyteczność. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję dowiedzieć się min.:

• Czy używamy przedmiotów tylko zgodnie z jej nazwą?
• Czy nazwa ogranicza naszą wyobraźnię?
• Czy coś, co jest nieużyteczne, może być wartościowe?

Warsztaty rysowania filozofii chińskiej są miejscem, w którym dzieci mogą swobodnie myśleć, rozwijać wyobraźnię, mówić to, co chcą i rysować to, co myślą. Nie ma tu miejsca na jednoznaczne odpowiedzi ani poprawne rysunki. W czasie warsztatów niezwykle ważna jest grupa, dzięki niej dzieci mają okazję konfrontować się z faktem, że inni myślą inaczej, akceptować to, ale też uczyć się obrony własnego zdania. Rysowanie staje się alternatywnym sposobem ekspresji myśli. Całość warsztatów spaja chińska filozofia starożytna, która pozwala dzieciom spojrzeć na świat inaczej niż do tej pory.

Każde warsztaty mają temat przewodni związany z jednym z zagadnień często poruszanych przez starożytnych chińskich filozofów. Tematy te jednak ściśle łączą się z codziennym życiem współczesnego człowieka.

Program kolejnych warsztatów:
• JĘZYK (16 kwietnia 12:00-13:30) Skąd wiemy, jak używać słów? Co by było, gdybyśmy pozamieniali nazwy przedmiotom? Jaka jest relacja nazw i rzeczywistości?
• PERSPEKTYWY (14 maja 12:00-13:30) Co jest większe, dłoń, czy budynek? Czy różne przedmioty mogą być duże, albo małe w zależności od sytuacji? Czym się różni otwieranie od zamykania? Czy jest coś najmniejszego i największego?
• WIEDZA (11 czerwca 12:00-13:30) Czy mogę coś wiedzieć na pewno? Czy mogę mieć pewność, że teraz nie śnię?

Prowadząca: Ada Augustyniak
Wstęp wolny!
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5,5-8 lat. Liczba dzieci ograniczona. Wymagany jest wcześniejszy zapis: instytutkonfucjusza@uj.edu.pl lub Tel. + 48 12 421 10 61
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4, sala Malinowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.