Drugie zwycięstwo Manchesteru United

W dzisiejszym spotkaniu zespół „Czerwonych Diabłów” po raz drugi pokonał reprezentację Malezji podczas tournee w Azji. Swojego drugiego gola zdobył Michael Owen.

/ Fot. AHMAD YUSNI PAPPoczątkowo drużyna Premiership miała rozegrać mecz z reprezentacją Indonezji w Dżakarcie. Jednak z powodu zamachów bombowych spotkanie w stolicy tego kraju musiało zostać odwołane. Mistrzowie Anglii zdecydowali się na rewanż z Malezją. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Manchesteru United.

W porównaniu do pierwszego meczu, Sir Alex Ferguson wystawił całkiem inną jedenastkę. W bramce zamiast Van der Sara stanął Forest, natomiast po przerwie Anglika zmienił Tomasz Kuszczak. Parę napastników stanowili tym razem Owen i Macheda i to oni dali zwycięstwo „Czerwonym Diabłom”. Młody Włoch już w 11. minucie zdobył bramkę, natomiast Owen zrobił to dwie minuty później. Do końca spotkania żadnej z drużyn nie udało się trafić do siatki i mecz zakończył się zwycięstwem Manchesteru United 2:0.

Trzeba zwrócić uwagę na dobrą dyspozycję Owena, który ma na koncie już dwie bramki. W ostatnich minutach meczu czujność Kuszczaka sprawdzał malezyjski napastnik, ale Polak zachował się bez zarzutu.