Drugie zwycięstwo Polaków

Polacy po raz drugi pokonali Japończyków, tym razem 3:2 po tie-breaku. Mimo zwycięstwa sensacji nie było i z lepszym stosunkiem małych punktów do rundy finałowej w Rosji przeszła Serbia.

Po raz kolejny mecz zaczął się nie specjalnie dla naszych siatkarzy. W połowie pierwszego seta Japończycy odskoczyli nam na 6 punktów i ich przewagi nie udało nam się odrobić do końca seta. Drugi set potoczył się odwrotnie. Polacy grali równo i skutecznie, dzięki czemu wygrali łatwo seta 25:18 Podobnie w trzecim secie, polscy siatkarze byli wyraźnie lepsi i wygrali 25:19

Emocji nie zabrakło natomiast w czwartym secie. Polacy nie zagrali od początku zbyt dobrze, co umiejętnie wykorzystali nasi rywale "odskakując" na 4 punkty. Końcówka okazała się jednak wyrównana, a w końcu przegraliśmy seta 25:23 Tie-breaka rozpoczęliśmy bardzo ładnie, odskakując Japończykom już na początku 6:2 Rywale stopniowo odrabiali straty i końcówka ostatniego seta była niezwykle emocjonująca. Dramatyczny tie-break wygraliśmy 22:20 Po raz kolejny świetnie zagrali nasi liderzy – Mariusz Wlazły i Sebastian Świderski.

Do rundy finałowej pomimo naszego zwycięstwa weszła Serbia z lepszym dorobkiem "małych punktów". To ona zagra w finałach Ligi Światowej w Rosji. Polacy też mają jeszcze szanse na dostanie się do rundy finałowej jeżeli zostanie im przyznana "dzika karta" jednak większą szanse na nią mają nieoficjalnie Włosi.

Polska - Japonia 3:2 (22:25, 25:18 25:19 23:25 22:20