Drugie zwycięstwo Politechniki Warszawskiej

W drugim spotkaniu fazy play-off o miejsce piąte, premiowane występami w europejskich pucharach, ponownie lepsi okazali się gospodarze. Tym razem po zaciętym boju Politechnika Warszawska wygrała z Delectą Bydgoszcz 3:1.

Mocne zagrywki gości przy zwycięstwie Politechniki

Już na początku spotkania warszawska Politechnika uniemożliwiła swoim rywalom skuteczny atak, stawiając szczelny blok. Gospodarze prezentowali szeroki wachlarz rozwiązań, dlatego przy stanie 6:2 o czas poprosił Waldemar Wspaniały. Jego podopieczni odrobili kilka punktów, ale na przerwę techniczną to warszawiacy schodzili z prowadzeniem 8:5. Delecta starała się jak najbardziej utrudnić rywalom przyjęcie. Najpierw ze szczęśliwą zagrywką Michała Masnego nie poradził sobie Michał Kubiak, po chwili mocny serwis zaprezentował Martin Sopko. Dzięki temu bydgoszczanie osiągnęli przewagę 16:15.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Już po przerwie jednak wszystko wróciło do normy. As serwisowy Kubiaka, błędy własne gości i ponownie interweniować musiał trener Delecty. Z ogromnej opresji udało się wyjść „Inżynierom”, gdy po złym przyjęciu, Zbigniew Bartman przebił się przez blok, efektownie i co najważniejsze, efektywnie atakując. Partię zakończył wspomniany przed chwilą przyjmujący, który zaserwował w samą linię końcową.

Zmiana decyzji sędziego przyczyną zamieszania

Niezwykle widowiskową akcję w pierwszych minutach drugiego seta zagrali Maikel Salas i Michał Kubiak, kiedy to kubański rozgrywający zupełnie zgubił blok rywali. Na minimalne prowadzenie (6:5) Delectę wyprowadził Stanisław Pieczonka, wykorzystując przyjęcie na drugą stronę AZS-u. Po dobrych akcjach tym razem to do Bydgoszczy „należała” przerwa techniczna (8:7).