Facebook Google+ Twitter

Drugie życie książki w Krakowie. Odśwież swoje zbiory!

Miłośnicy literatury, którzy planowali "przewietrzenie" swoich zbiorów, mają ku temu dodatkową okazję. W Krakowie odbędzie się akcja "Drugie życie książki".

 / Fot. Wikimedia CommonsDobra wiadomość dla fanów literatury: w najbliższym czasie w Krakowie odbędą się dwie edycje akcji "Drugie życie książki". Jest to cykliczna impreza, której pomysłodawcami jest Krakowskie Biuro Festiwalowe i Bookeriada.

- Mamy w mieście literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, targi książki i Strefy Wolnego Czytania. Chętnie angażujemy się w akcje promujące czytanie: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania organizowaliśmy literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza oznaczyliśmy w wybranych tramwajach w mieście Miejsce dla Czytelnika. Mam nadzieję, że nasza nowa inicjatywa realizowana z portalem Bookeriada spodoba się miłośnikom książki i tłumnie dołączą do nas w niedzielne popołudnie - mówiła w lutym podczas rozpoczęcia akcji Izabela Helbin, dyrektor KBF.

Kolejna edycja akcji odbędzie się w najbliższą niedzielę (29 lipca). Organizatorzy zachęcają do przynoszenia książek, które są idealnymi pozycjami na wakacyjne dni. Start akcji o godzinie 15 w Pawilonie Wyspiańskiego.

Miłośnicy literatury fantasy i japońskich komiksów manga, muszą uzbroić się w cierpliwość. Specjalnie dla nich "Drugie życie książki" zostanie zorganizowane w podczas zlotu miłośników literatury fantastycznej Krakon (11 sierpnia - hol Klubu Studio przy ul. Budryka 4)

Zasady udziału w wymianach są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.