Facebook Google+ Twitter

Drukarka 3D już wkrótce w sprzedaży! [wideo]

Choć prace nad stworzeniem drukarki 3D trwały od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, to dopiero w tym roku pierwsze jej modele pojawić się mają na rynku w Stanach Zjednoczonych.

Drukarka 3D / Fot. Print ScreenPierwsi szczęśliwi posiadacze tego cudeńka już wkrótce będą mogli wydrukować sobie wszystko czego tylko zapragną... talerz, buty, obudowę telefonu, a nawet część zamienną do uszkodzonego sprzętu.

W założeniu, ta rewolucyjna technologia ma nam ułatwić życie. Posiadając drukarkę 3D będzie można oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze związane np. z kosztem wysyłki jakiejś części lub urządzenia, a jednocześnie natychmiast odzyskać przedmiot, który np. zgubiliśmy. Drukowanie przestrzennych przedmiotów odbywa się za pomocą nakładania na siebie kolejnych warstw materiału, a wydrukowanie go, po wcześniejszym zaprojektowaniu lub sfotografowaniu trwa zaledwie około 10 minut.

Tworzenie produktów przestrzennych za pomocą komputerowo programowanych narzędzi to oprócz plusów, także minusy. Tak proste i szybkie upowszechnianie dosłownie wszystkiego odbije się bowiem na całym przemyśle, a zwłaszcza na fabrykach, które staną się po prostu zbędne.
Nie ulega jednak wątpliwości, że pojawienie się w naszych domach drukarek 3D będzie rewolucją technologiczną, porównywalną z zaistnieniem w nim na stałe internetu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.