Wiadomosci24 - Wiadomości Online, Najświeższe Wiadomości
zdjecie Michalina Guzikowska 2009-06-05 13:06

Ciuszki, szmatki i dodatki... Wymień się ubraniami!

moda wymiana ubrania swapping swapping parties Szmatrix ciuszki szmatki i dodatki

Jeśli jesteś dziewczyną, lubisz modę, a w szafie masz trochę nienoszonych ubrań, to właśnie masz okazję uczestniczenia w ciekawym wydarzeniu!

Wymień się ciuszkami. / Fot. Krzysztof Czeglik Dziennik ZachodniNie mam się w co ubrać... Która z nas, drogie panie, nie zna tego dylematu. A teraz, gdy zaczyna się robić ciepło, przydałoby się odświeżyć garderobę. Właśnie w tym celu serwis lajfstajlowy Lula.pl zainicjował akcję "Szmatrix".

Impreza, która odbędzie się jutro w siedzibie Agory (ul. Czerska 8/10), ma pomóc warszawiankom w odnalezieniu inspiracji dla nowego, wakacyjnego stylu, oraz pozwolić nieco odświeżyć swoją garderobę w całkowicie bezpłatny sposób. Jak to możliwe?

"Szmatix" to impreza o charakterze swappingowym. Oznacza to tyle, że uczestniczki mają obowiązek przynieść do 10 rzeczy ze swojej szafy, których nie noszą lub po kilku założeniach stwierdziły, że jednak niekoniecznie lubią daną rzecz. Cała zabawa polega na tym, żeby między sobą wymieniać przyniesione ubrania. Wymiana odbywa się na zasadzie jeden za jeden, całkowicie bezpłatnie. Jeśli zdarzyłaby się sytuacja, że kilka osób byłoby zainteresowanych tą samą rzeczą, wówczas najprawdopodobniej odbędzie się losowanie. Chyba, że właściciel wymyśli inny sposób rozstrzygnięcia.

Jakie ciuchy można przynosić na wymianę? Magdalena Rówińska, jedna z organizatorek zabawy, zapewnia:
- Nie wprowadziliśmy konkretnych wytycznych odnośnie ubrań, które uczestnicy mogą przynieść na "Szmatrixa". Nie chcemy nikogo ograniczać, ważne jest tylko, by ubrania były czyste i nie zniszczone. "Szmatrix" to nie wymiana ciuchów, z którymi rozstajemy się po latach, bo są znoszone. Wierzymy, że przyniesione przez uczestników wymiany ubrania pozytywnie nas zaskoczą. Otrzymaliśmy już informacje od niektórych osób, że planują zabrać ze sobą m.in. perfumy, markowe sukienki np. od Valentino, inni nigdy nie noszone ciuchy-prezenty.

Podczas imprezy wymianie ubrań będą towarzyszyć inne atrakcje, np. swappingowy pokaz mody. Modelki zostały wybrane spośród zwykłych dziewczyn, które zgłosiły chęć wzięcia udziału w pokazie. Jury wybrało te, które wykazały się pomysłowością, stylem oraz wyczuciem mody.

Obecnie wymiana ubrań nie jest już nowością. Kilkanaście lat temu modę na tego typu spotkania rozpoczęła Suzanne Agasi z San Francisco, właścicielka firmy "Clothing Swap", która od przeszło 12 lat organizuje "swapping parties". Również w Polsce coraz więcej osób interesuje i angażuje się w tego rodzaju spotkania, które organizowane są w popularnych klubach czy też centrach handlowych wielkich miast, m.in. w Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu.

- Nie można pozostawać biernym wobec trendu na „swapping parties”, które są idealnym rozwiązaniem na wyjątkowe zmiany w naszych szafach, dodatkowo gwarantującym świetną zabawę - tłumaczy powód zorganizowania imprezy Rówińska.

W "Szmatrixie" mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należało uprzednio wysłać zgłoszenie, wyrażając chęć udziału w imprezie. I choć na jutrzejszą imprezę już nie można się zgłosić, to z pewnością pomysł doczeka się jeszcze wielu odsłon. Zatem już dziś zajrzyj do szafy i pomyśl, czy faktycznie ta zielona bluzka Ci pasuje i czy spódnica w groszki to faktycznie Twój styl, i zabierz je na imprezę swappingową! Albo sama zorganizuj "swapping party" z przyjaciółkami!