Facebook Google+ Twitter

Drumle i khomusu na Skrzyżowaniu Kultur w Warszawie

Od 23 do 29 września odbędzie się kolejna edycja warszawskiego festiwalu Ósma odsłona Skrzyżowania Kultur jest utrzymana w klimacie orientalnym. Wystąpią na niej artyści z 11 krajów.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:MariaPomianowska20090919A.jpg&filetimestamp=20111001122039, Maria Pominaowska w czasie zapowiedzi jednego z zespołów na Festiwalu Skrzyżowania Kultur, Licencja- Creative Commons 3.0 / Fot. Henryk Kotowski, CC3.0Festiwal Skrzyżowania Kultur od początku istnienia popularyzuje różnorodność i wielokulturowość. Dotychczas wystąpiło na nim ponad 300 artystów z 60 krajów. Z całą pewnością każda edycja jest inna i każda ma swój niepowtarzalny styl.

Skrzyżowanie Kultur jest jednym z najważniejszych festiwali muzyki etnicznej w Polsce i na świecie. Po raz pierwszy w historii, wydarzenie będzie określone tematycznie i regionalnie.

W poprzedniej edycji festiwal otworzył koncert Femiego Kutiego oraz Urszuli Dudziak. Wystąpiła również pochodząca z Zielonego Przylądka Sara Tavares oraz Aynur Dogan z Turcji. Z niezwykle mocnym brzmieniem zaprezentował się Corvus Corax. Tegoroczną edycję zainauguruje dwóch muzyków z Azji Środkowej: Alima Qasimove z Azerbejdżanu oraz Jivan Gasparyan z Armenii. Gasparyan przedstawi nastrojowe kompozycje i kunszt gry na duduku, instrumencie posiadającym 1500-letnią tradycję. Gasparyan grał m.in. z Peterem Gabrielem, natomiast Qasimove znalazł uznanie w oczach Bjork, która nazwała go jednym z najwspanialszych, żyjących wokalistów.

Z rosyjskiej Jakucji przyjedzie zespół Ayarkhaan. Wirtuozki khomusu zagrają na jednym z najmniejszych instrumentów świata, który działa na tej samej zasadzie co drumla. Gruziński chór Rustavi zaprezentuje zapomniane style wokalne. Jest to teraz wiodący zespół wokalny Gruzji, skupiający przedstawicieli różnych regionów swojego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.