Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8016 miejsce

Drums & Drums. Pierwszy Kabaret Perkusyjny w Polsce

Marcin Urzędowski i Tomasz Majewski, to pierwszy w Polsce duet bębniarzy, który kabaretowo podbija serca krakowskiej publiczności.

 / Fot. Marcin UrzędowskiMarcin Urzędowski i Tomasz Majewski, to pierwszy w Polsce duet bębniarzy, który kabaretowo podbija serca krakowskiej publiczności. Scena jest ich żywiołem, gdzie przy użyciu różnorakich przedmiotów wydających z siebie dźwięczne stukoty, szeleszczących grzechotek, zgrzytających piszczałek oraz innych bliżej nie zidentyfikowanych odgłosów, rozbawiają siebie nawzajem, a przede wszystkim swoich widzów i słuchaczy. Każdy kto przychodzi we wtorki do Klubu Awaria zostaje zaangażowany w rytmikę kabaretu. Otrzymuje od chłopaków instrumenty i kreatywnie przyłącza się do perkusyjnego koncertu.

Duet ten jest wyjątkowy. Tworzą oni bowiem instrumenty z „niczego”. Przedmioty codziennego użytku nabierają dzięki nim nowych znaczeń, barw, odgłosów, a nawet nazw, takich jak: drumbut, gwoździofon, rynnoklaps, PCVfon, pompkofon. „Nie wystarcza mi już granie na tradycyjnych instrumentach, choć te kolekcjonuję i wciąż poszerzam swój zbiór. Satysfakcji dostarcza mi poszukiwanie dźwięków w otaczającym mnie świecie. To właśnie ta natura poszukiwacza, szperacza, sprawia, że nie przechodzę obojętnie obok złomowisk, składów rupieci, pchlich targów. Staram się z tych pozornie nieprzydatnych przedmiotów wydobyć duszę, zamienić w instrumenty, sprawić, by znaleziona puszka, stara szuflada, rozklekotany rower, nabrały nowego znaczenia, nowego życia. Przy odrobinie cierpliwości, gdy obdarzymy te przedmioty miłością, sprawiamy, iż pewnego dnia przemówią, zaszeleszczą, zaskrzypią, czasem cicho i delikatnie, czasem dynamicznie i głośno.” – wyznaje Marcin.

Chłopaki łączą dźwięki z przezabawnymi skeczami, które wcześniej sami przygotowują. Zdarza się jednak, że po prostu improwizują i tworzą skecz razem z publicznością. Jest przy tym dużo zabawy i śmiechu. Spotkania kabaretu są tematyczne. Były, np. perypetie Mata i Pata, obraz PRL-u oraz wieczorek z cyklu „świat dziecięcych zabawek”, gdzie grzechotki i inne przedmioty pociech, posłużyły za perkusyjne instrumenty.

W trakcie kabaretowych wieczorów z Drums & Drums nie może zabraknąć także zabawy rymowankami, wierszami i piosenkami. Spontaniczne występy dopełnia wciąganie osób z publiczności na scenę. Tutaj nikt nie może narzekać na nudę lub monotonię. Każdy występ jest inny. Interakcja z widownią jest tak silna, że po pewnym czasie trudno jest się zorientować kto tak faktycznie jest w Team’ie Kabaretu. Występy te przyczyniają się do tego, że obcy dla siebie ludzie stają się jedną wielką rodziną. Dźwięki tych perkusyjnych rytmów sprawiają, że umysł człowieka zaczyna śpiewać, dusza tańczyć, a serce rozgrzewa się bijąc w takt muzyki. Drums & Drums na Facebook'u

Marcin i Tomek chętnie jeżdżą na spotkania z osobami niepełnosprawnymi i upośledzonymi umysłowo. Prowadzą dla nich terapeutyczną przygodę z muzyką (muzykoterapię). Zdaniem Marcina zajęcia te „Rozwijają sprawność aparatu ruchowego, tworzą nowe uporządkowane ruchy. Ćwiczą i rozwijają umiejętność koncentracji, kształcą adekwatne reakcje intelektualne, przyczyniają się do rozwoju spostrzegawczości i gotowości twórczej.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.